Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Vozači GSP-a su angažovani i u kontroli zajedno sa zaposlenima u sektoru održavanja, a kako čujem od kolega koji koriste koridorske linije, nalozi sa sve bus plus karticom se u većini proveravaju. Ja nemam mogućnosti da koristim koridorske linije, s obzirom da dalje od Avale ne idu sem za Ripanj. Ostaju tu linije za Sopot koje, takođe, održava GSP koliko sam mogao da primetim, ali reda vožnje za te linije nigde, kao i za opštine Mladenovac, Barajevo, Obrenovac itd. Doduše, nisam skoro ni pokušavao da nađem redove vožnji na netu. Na sajtu postoje samo mape (link je postavljen i na ovom forumu na nekoj od tema, al da ne tražim sad). Dobro, do reda vožnje lako mogu doći ako kontaktiram raspored pogona Kosmaj, ali od kako je ukinut javni prevoz kola su mi ipak jedina opcija, iako mi to predstavlja značajan trošak, s obzirom da dnevno treba da napravim i do 80km idući i do Dorćola i do Karaburme. No, sve i da neka od koridorskih linija vozi i do Trešnje, ništa mi ne vredi pošto se prvi polasci poslepodne iz grada ostvaruju tek u pola šest, a radim do tri, kao i većina ljudi trenutno, a da nisu zdravstveni radnici. Mislim, zaista ne razumem ovakvu organizaciju koridorskih linija, ako su već nemanjene prevozu radnika. Radna obaveza za veliki broj zaposlenih nije ukinuta, čak i kad su u pitanju državne, a kamoli privatne firme. Pride, kako mi pričaju kolege, koridorske linije, pogotovu prvi jutarnji polasci, prilično su popunjene. Razumem da se ljudi žele destimulisati da koriste javni prevoz bez preke potrebe, al uz ovakvu organizaciju nije baš da je i zaposlenima na usluzi. Parola snalazi se kako znaš i umeš.
 
Meni te koridorske linije nisu jasne, navodno kreću tek posle 16h, a ja sam viđao da kupe putnike i u pola 3...
Jedino ako im red vožnje na sajtu nije tačan.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da li si siguran da je koridorska linija, pošto ima dosta i radničkih linija koje su zakupile privatne firme?
 
Može biti i da je to, znam da sam viđao da staje bus na Bogosloviji uredno, kupi putnike i nastavlja ka Mirijevu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Te specijalizovane radničke linije koriste stajališta gradskog prevoza, recimo 4 - 5 njih duž određene trase, gde se skupe ljudi iz okolnih ulica i obližnjih naselja, pa uđu kad dođe autobus.
 
Ова ситуација ће бити сјајна за дивље превознике типа линијски такси.
 
Dart":2ksfmz38 je napisao(la):
https://www.telegraf.rs/vesti/beograd/3185564-nove-cene-u-gsp-obavezna-mesecna-karta-sa-slikom-dnevna-karta-250-petodnevna-1000-dinara

Kakav optimizam gradske uprave
Ne optimizam nego bezobrazluk, pokusavaju da iskoriste situaciju. Ne bi me cudilo da trajno ukinu karte za voznju do 90 minuta.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Nema veze, dobićemo svi po 100€ pa ćeš moći da kupiš puno dnevnih karti...
 
Vidi, duguju mi 1100 eur ( Dinkic 1000 i Vucic 100) tako da se mozda pruzim i za taxi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od petka će prevoz kontrolisati, verovali ili ne vozači. Ulaz na prva vrata isključivo, po ulasku putnika će prema direktivi otvarati ostala vrata. Vozač je dužan da kontroliše da se putnici validiraju, u slučaju da to neko ne radi, direktiva je da se ugasi vozilo i prijavi OKCu.
Dakle, gnev će umesto redara kojih ipak neće biti, pasti na vozače, pored već redukovanog broja polazaka, gubiće se vreme na kontrolu i verovatno sukobe.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
U Londonu je uvedeno da se ulazi i izlazi kroz srednja vrata da bi putnici bili na bezbednoj udaljenosti od vozača, a ovde sve naopako.
U nekom gradu sam video da u metro stanicama dele maske, a ovde kako se snađeš. Teško onom ko će biti prinuđen da putuje gradskim prevozom. Em će se sigurno putovati duže, em je pitanje dal će uopšte i moći da uđu prevoz, pa još i silni novac za maske i rukavice. Jedva čekam da vidim kako će ovo funkcionisati.
 
Možda oni računaju da će izbijati sukobi pa će ljudi više vremena provoditi u zaustavljenim autobusima/čekanju drugog pa vele, bolje da izbacimo 90min kartu, da se ne cimamo oko refundacija/žalbi
Nije lud ovaj Vesara :D

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
BG be like:
ec13cc6cdab791d2863665376c998aa5.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Skoro 10 godina od kako postoje, a tek sada sam našao aplikaciju na Apple store. Ne znam da li sam propustio vest ovde, ali nisam znao da su se udostojili da i tu lagodet 21. veka priušte ljudima.
 
Jel ono ugovor istice u septembru ove ili sledece godine za bus minus broje sitno ....
 
Koliko vidim pisali su pojedini mediji da ističe ove godine u septembru, a početkom godine se pominjao kraj maja ili početak juna za tender za novog skupljača kajmaka. Ja sam nekako ubedjen da će isti ovi dobiti posao, možda im samo promene ime da se narod ne popali kao obećali su ukidanje itd, mada da se ne lažemo, i da ostane Apex ovi će reći ono čuveno "pa šta".

Ono što je meni zanimljivo, jeste da nakon 10 godina od uvodjenja nisu imali apsolutno ni jednu krupniju inovaciju. Ako se pogleda i aplikacija, ono je smejurija jer ima samo jednu opciju praćenja gde su vozila, dok ne postoji nikakav planer itd.

Ono šta nisu uradili za 10 godina, a mogli su:

-Online dopuna svih vrsta kartica (personalizovanih i nepersonalizovanih).
-Dopuna kartica Dina i Visa i drugim platnim karticama
-Plaćanje na validatoru svim beskontatnim vrstama kartica
-Aplikacija sa više opcija (planer putovanja itd.)
-notifikacije aplikaciji (kašnjenja, zastoji itd., kao i kupovina karte na aplikaciji.
-Funkcionalan vebsajt, a ne ono šta imaju i dalje.
-Pristojne i obrazovane zaposlene.
-Normalne strateške poteze (a ne one gde su ukidali stajališta i rugali se gradjanima da je to zato što ne plaćaju kartu, kao i kidnapovanje gradjana zarad pregledanja karata celom autobusu),
-i još mnogo toga drugog.
 
Koliko se meni čini, još nije bio tender kojim će biti izabran onaj koji će da održava busplus, nego je valjda bio tender za izradu studije vezanu za busplus i sve vezano za busplus.
 
Bender Rodriguez":ydgry038 je napisao(la):
Jel ima kontrole sad u prevozu?
Jutros na Zrenjaninskom kod Metroa, 12 kontrolora, kako koji bus dođe na stanicu upadaju u njega i autobus ne kreće dok ne pregledaju karte i izađu iz njega.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Bender Rodriguez":2r2y6zw7 je napisao(la):
Jel ima kontrole sad u prevozu?
Ima u gotovo svakom autobusu, ali ja sam juče promenio bar 5 linija i vozio se bez karte, samo kažem srednja škola.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Evo provozah se malopre i ja, ali samo u jednom smeru, jer sam se smrzo pa sam uvatio prevoz do kuće.
Bilo nas je petoro unutra, sve opušteno. Ljudi se sami distanciraju, mada sad je bilo i lako kad je bio skoro prazan autobus.
Kontrolu nisam video nigde, verujem da se fokusiraju na jutarnje i popodnevne vršne sate.
U svakom slučaju neću uplaćivati za ovaj mesec, jer ionako ne nameravam da se vozim još jedno 10ak dana, kao i većina ljudi koje znam.
 
Vrh