Šta je novo?

Enterijer

Ja bih najpre dobro razmislila koliko dugo cete boraviti u tom stanu u toku godine i sta vam je sve od opreme i namestaja zaista potrebno dok ste ovde. Jer, ako sam dobro shvatila, vecinu godine ce se stan izdavati na dan.

Po meni je, pored stvarnih vasih potreba (recimo, da li vam zaista treba rerna?) najproblematicnije za bilo kakvo planiranje - nedostatak tacnih dimenzija prostorija. Dakle, mozda izvodjac ima te podatke i voljan je da posalje? Ovo je, cini mi se, jako bitno za planiranje zbog tih glupavih stubova koji prave coskove gde im mesto nije, a takodje bih ja trazila da sam u ovoj situaciji i raspored i vrstu radijatora (i cevi). Mislim, ne znam je li to planirano, nemam pojma kakvo je grejanje po beogradskim novogradnjama, ali... Da li su prozori standardni ili su do poda?

Za kuhinju i taj sank, ja bih ga definitivno pretvorila u elemente za skladistenje, osim ako svi u porodici niste 2m visoki pa mozete bez problema da dohvatate i ono sto je "nebu pod oblake" na visecim elementima. :) Meni se licno jako dopalo ovo resenje za ugao, primenljivo i u kuhinjama i u sobama. A sve mi se cini da ce morati da se prave svi ormari za stan (zbog tih stubova i maksimalnog iskoriscenja prostora). https://www.blum.com/rs/sr/ideas/cabinet-solutions-6grid/space-corner-provisions/ Mozda se kod Blum-a i nadje neko resenje za taj preklopni deo za rucavanje? Znam samo da su jako kvalitetni i da ih ima kod nas. U mojoj kuhinji su i dalje kao novi posle skoro 18 godina.

A glede dubine sanka, da, 40cm je dovoljno pod uslovom da se hrana sipa u tanjire u kuhinji. :) Opet, sve zavisi od licnih potreba, prilika i navika. :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816848#p816848:2e6yex23 je napisao(la):
Gizmo123 » Pon Jan 25, 2021 7:03 pm[/url]":2e6yex23]
Misliš da bi dva L nosača dole izdržala težinu da stavim da se ne preklapaju ploče?
Nisam expert, ali verujem da bi. Možda još neko da potvrdi. Viđao sam na nekim mestima.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816848#p816848:2e6yex23 je napisao(la):
Gizmo123 » Pon Jan 25, 2021 7:03 pm[/url]":2e6yex23]
Nego, što se tiče pregradnog zidića na kome bi ležao šank, pala mi je na pamet ideja da možda on bude šupalj, da konstrukcija bude "kutija" od metalnih (ili drvo) profila i knaufa, tako da ima prostora za dodatno skladište, mesta nikad dosta. Ubace se možda neke fioke, i jedna vratanca za kabastije stvari, da se pristupa iz dela kuhinje, što da ne posluži kad već ne postoje ostave u novogradnjama, može da se iskoristi taj prostor, recimo tih 80x175x50 nije za bacanje.

Ja sam i mislio da ćeš ovde praviti elemente, a ne zid. Tako sam kod sebe i planirao da radim. Ne znam koju širinu tačno imaš na raspolaganju. Čini mi se da bi modao da uklopiš npr elemente iz IKEA-e dubine 37cm. Posle samo sa strane ka dnevnoj sobi staviš neki univer preko lesonita da se lepo uklopi. Eventualno za poslednji element koji je do vrata od terase napraviš da mu se pristupa iz dnevne sobe da ne bi bio u nezgodnom ćošku u kuhinji.
 
Evo malo da oplemenim temu i dam svoj doprinos.
Ovaj enterijer sam projektovao jednom preduzimaču u Parizu pre 3 godine.

9764655fc7d5c86e50be51ae0689bfeb.jpg

0078c03eebb4e61dd58566b8350fa33e.jpg

0e27c144516eea4b080e96f40f2ce142.jpg

9b9998acc9b365e9ba626a76109abfb1.jpg

04c0f1613bdca90d6aa5fa0f76020926.jpg

0532eb6d5fd04401174e141fdc853fb5.jpg

f58f92a660d35917e8fa3b27cbe253dc.jpg



Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
 
@nervozna baba

Najverovatnije mesec ipo do dva meseca ukupno u toku godine, ostatak vremena u najam, AirBnb, neće se zaraditi puno ali pokriće se troškovi. Mislim da nije problem da se opremi tako da je stan potpuno funkcionalan, jer iako se slažem da recimo rerna nije prioritet ako ne živiš puno vreme tu, ne škodi da je imaš. Ovo je neki grublji plan opremanja, iako smatram da je projekat verovatno 90% tačan što se dimenzija tiče. Ovo sam započeo poprilično rano, pa iako arhitekta koji je pravio render raspolaže svim tačnim dimenzijama, pitanje je da li će u toku gradnje biti nekih korekcija sa njihove strane, tako da ih pitam u ovom trenutku za tačne dimenzije, ne bi imalo baš toliko korisno. Nisu još ni garaže krenule da se kopaju, drugar iz ulice kaže da su stali radovi već mesec ipo dana, koliko vidim na sajtu APR-a čekaju građevinsku dozvolu, pa sigurno imam fore još godinu dana od sad pre nego što dođe do sive faze. Imam vremena na pretek da isplaniram i izmenjam ideje u procesu, bolje tako natenane nego da jurim posle pred završetak zgrade. Biće grejanje na gas po utrošku i rebra radijatora, sad u kom obliku, to ne znam, a prozori bi trebali da budu baš ovakvi kakve sam ucrtao konkretno za moj stan i sprat, do poda u dnevnoj i u manjoj sobi, klasični u kuhinji i u velikoj spavaćoj, ukoliko ispoštuju render, a morali bi.

Hehe, nismo visoki ni žena ni ja, tako da svakako ima smisla za niže skladištenje ukoliko je moguće. Ovo Blum rešenje za ugao je odlično, baš mi se dopadaju ovakva nekonvencialna rešenja. I ja se plašim da će morati ormari po meri, preteraše ga zaista sa vidljivim nosećim stubovima po stanu... Možda ga i skratim na 40cm ako se ne preklapa, čudno bi delovalo da je 50cm i da štrči toliko u dnevnu tako.

@Lion

Hvala na savetima, tako će najverovatnije i biti. Imam vremena da ispleglam sve detalje do tad. Ko zna kakve ću još ideje dobijati i korigovati, zato i rekoh da sam krenuo mnogo rano da razmišljam o svemu :D

@spatiotecte

Bravo. Ovako nešto ne viđamo svaki dan. Lepe konture. Drvo unutra je svakako redak prizor, svaka čast kako se uklopilo.
 
Malo sam se igrao sa Vray renderom, isključivo sa prirodnim izvorom svetla. Pisao sam već ovde, o stanu u izgradnji koji treba da opremim. Ovo je čisto uvid u kako bi to moglo da izgleda, ništa još nije konačno, boja nameštaja pogotovo, ovde sam više gledao da ne bude sve belo da bih video kako izgledaju teksture. Ima tu još dosta da se menja, imam godinu dana da doteram sve kako treba pre nego što se krene u nabavku nameštaja/tehnike. Da, spustio sam i plafon u odnosu na prethodne nacrte što sam kačio, tačnije gipsane kaskade i malo sam preuredio manju sobu, koja bi trebalo da bude dečija. Bacite pogled i ako hoćete da prodiskutujemo malo, fotke su ovde https://www.flickr.com/photos/132829619 ... 114255363/. Hvala.

stan_1 by Dragoljub Radovanović, on Flickr
 
Ja bih definitivno predvideo više prostora za odlaganje. U spavaćoj sobi, umesto lampe, produžio bih orman od zida do zida i do plafona. U dečijoj sobi, ako je predvidjena za dvoje dece, onda dva radna stola na fasadnom zidu, krevet na sprat i garderober od poda do plafona i širine koliko može. U kuhinji gornji elementi kad već idu do spuštenog plafona, mogu do odredjene visine da budu uži od radne ploče, a iznad toga mogu da budu u širini radne ploče.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=14583#p14583:dh1g6fbo je napisao(la):
Ambassador » Sre Nov 07, 2007 11:53 am[/url]":dh1g6fbo]I opet Guggenheim, i arhitekta Frank Lloyd Wright...
FrankLloydWright-GuggenheimMuseum1.jpg

guggenheim.JPG

guggenheim1a.jpg

Let each man exercise the art he knows
 
Staro stanje:
51120141236_9623043185_o.png


Rešio sam da još malo doteram kuhinju, ove police iznad frižidera će ipak biti zatvoren prostor, bolje će biti iskorišćen i urednije deluje nego da se natrpa nešto na njih. Takođe i prostor levo od frižidera do zida će isto biti upotrebljen i ceo taj deo će imati zatvorene elemente, da se iskoristi poslednji santimetar za skladištenje. Frižider/zamrzivač ostaje ugradni, ide u Metod element iz Ikeje i mora ovako malo da štrči van drugih elemenata, jednostavno taj deo kuhinje nema potrebnu dubinu da sve bude u istoj ravni tu.

Mikrotalasnu sam premestio, ubacio ugradni šporet Metalskare iz Ikeje i prebacio ga na desnu stranu, dok sam sudoperu promenio i premestio je skroz levo. Ovako ima mnogo više neprekidne radne površine. Donji elementi su takođe redizajnirani, sve ovo će morati po meri da se uradi ovako kako je nacrtano. Mašina za sudove ostaje i dalje 45cm, odmah desno od sudopere, mislim da je tako najbolje.


51704236994_26b2eaf9c1_k.jpg



Šank će biti šupalj i isto urađen od drveta sa frontovima, jedna velika dugačka vrata u dnu, gore još jedna pregrada sa vratancima, a sa strane dnevne sobe ispod barskih stolica tu je isto jedan prostor koji može da se iskoristi, taj ćošak kojem ne bi moglo da se priđe iz kuhinje. Mikrotalasna onda mora ispod šanka ovako, jer će tamo iznad indukcione ploče da ide aspirator, kojeg još nisam ucrtao. Podelite vaše utiske/predloge :)


51703581776_230521066a_k.jpg
 
Lepo izgleda. Da li ste razmisljali o zicanom elementu na izvlacenje levo od frizidera? Da li ste proverili da će rerna moći nesmetano da se otvara zbog blizine frižidera?
 
Похвале за дизајн. У овом новом је испоштован један од основних принципа у кухињи, а то је пут намирница. Или у линији, или у троуглу али тако да прво иде фрижидер, па судопера и на крају шпорет.

У ком програму је рађено дизајнирање?
 
@Lion

Iskreno nisam razmišljao o žičanom elementu. Obično su oni uzani, za začine najčešće jel da? Možda ne deluje zbog ugla, ali ovde levo od zida do elementa ugradnog frižidera ima 46cm prostora, tako da tu ima mesta za standardnu namenu za odlaganje. Da, vrata rerne u santimetar idu kad se otvore, što nije idealno i treba još par puta premeriti na licu mestu kad bude gotov stan.

@Železničar

Hvala, ovo mi dođe kao zanimacija, hobi to jest. U pitanju je SketchUp + V-Ray 3D render ekstenzija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902471#p902471:1la2sdfb je napisao(la):
Gizmo123 » 26 Nov 2021 03:53 pm[/url]":1la2sdfb]

@Železničar

Hvala, ovo mi dođe kao zanimacija, hobi to jest. U pitanju je SketchUp + V-Ray 3D render ekstenzija.

Хвала ти. Да пробам и ја да се занимам јер ми предстоји уређење куће. :)
Раније сам користио RommArranger али се нисам дуго бавио са планирањем уређења ентеријера.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902471#p902471:2cgg18t6 je napisao(la):
Gizmo123 » Pet Nov 26, 2021 5:53 pm[/url]":2cgg18t6]@Lion

Iskreno nisam razmišljao o žičanom elementu. Obično su oni uzani, za začine najčešće jel da? Možda ne deluje zbog ugla, ali ovde levo od zida do elementa ugradnog frižidera ima 46cm prostora, tako da tu ima mesta za standardnu namenu za odlaganje. Da, vrata rerne u santimetar idu kad se otvore, što nije idealno i treba još par puta premeriti na licu mestu kad bude gotov stan.

Ima zicani elementi na izvlacenje od 40cm. Takodje ima varijanta da bude klasican element unutar koga se nalaze providne fioke radi lakse preglednosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902516#p902516:23lghssf je napisao(la):
Železničar » Pet Nov 26, 2021 7:22 pm[/url]":23lghssf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902471#p902471:23lghssf je napisao(la):
Gizmo123 » 26 Nov 2021 03:53 pm[/url]":23lghssf]

@Železničar

Hvala, ovo mi dođe kao zanimacija, hobi to jest. U pitanju je SketchUp + V-Ray 3D render ekstenzija.

Хвала ти. Да пробам и ја да се занимам јер ми предстоји уређење куће. :)
Раније сам користио RommArranger али се нисам дуго бавио са планирањем уређења ентеријера.

Nije los ni homestyler aplikacija za renderovanje. Ja napravim model u sketchUp i uploadujem tamo radi renderovanja.
 
Molim za malu pomoc. Da li neko zivi ili je bio u stanu od 45 kvadrata koji je po strukturi dvoiposoban? Zelim da vidim da li u toj kvadraturi moze da stane predsoblje, kupatilo, spavaca soba, decja soba, i kombinovana soba( kuhinja,trpezarija,dnevni boravak.) Povrsina stana je 880x 520. Kupatilo i predsoblje zauzimaju 8 kvadrata i ostaje 37 kvadrata za tri prostorije. Platio sam arhitektu i imam plan na papiru ali me zanima misljenje onih koji zive u takvoj strukturi ili su je videli.
 
I spoljasnost, koja se ne vidi na slikama u linku koji si postavio, dodatno doprinosi i lepoti i ceni stana i osecaju da nije kod nas.

IMG_20220331_000800.jpg



IMG_20220331_000630.jpg
 
Ne znam kako neko može da živi sa tolikom bukom pod prozorom, nikad mira.. Inače, neki delovi enterijera su uspeli, ali ima i promašaja.
 
Naslov je lepo opisao - neobican. Nista spektakularno svakako.
 
Vrh