Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Zbog toplote definitivno troslojno staklo.
Taj veliki jednokrilni će morati onda da bude dvokrilni, zbog težine troslojnog stakla. I, stvarno nije praktično da vam toliko krilo od 1,4 metra oduzme od te prostorije.
Moja preporuka su uvek roletne sa spoljnom kutijom. I nema razlike u dugotrajnosti.
 
Poštovani,

Planiram da promenim prozore u stanu koji se nalazi u Beogradu. Molim da mi preporučite firme koje se bave kvalitetnom izradom aluminijum - drvo prozora. Takođe me interesuje i koji alu-drvo sistemi prozora su za preporuku.

Unapred hvala.
 
Poštovani, pogledajte na ovoj temi nekoliko stranica unazad. Naćićete sve što Vam treba, uglavnom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838555#p838555:287b792k je napisao(la):
deka u akciji » Ned Apr 04, 2021 9:20 pm[/url]":287b792k]Zbog toplote definitivno troslojno staklo.
Taj veliki jednokrilni će morati onda da bude dvokrilni, zbog težine troslojnog stakla. I, stvarno nije praktično da vam toliko krilo od 1,4 metra oduzme od te prostorije.
Moja preporuka su uvek roletne sa spoljnom kutijom. I nema razlike u dugotrajnosti.
Hvala puno Deko! Ako može samo još mišljenje za one dve opcije koje sam izdvojila, da li je neka znacajno bolja ili su pandani?
Sem stakla sa premazom 4god doba, nudili su mi i neka HP stakla. Da li može pomoć, da li je to bolja opcija za total zaštitu ili 4god doba?
 
Zašto roletne sa spoljašnjom kutijom, zbog izolacije? Da li ta preporuka važi i u situaciji u kojoj bi kutija, kao i roletne na originalnim drvenim profilima, uglavnom bila iza betonskog zuba?

Kakva je situacija sa popravkama roletni u spoljašnjim kutijama? Deluje mi dosta nepraktičnije u poređenju sa unutrašnjom kutijom, nagađam da bi morale bi da se skidaju i unose radi popravke...

Ne da je relevantno za postavljena pitanja, ali meni igra kao bitno i što mi estetski spoljašnje deluju jednostavno užasno, podižu kakofoniju zgrade sa raznoliko zamenjenom drvenarijom na totalno novi nivo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838821#p838821:3rll6zx9 je napisao(la):
MilichicaC » Pon Apr 05, 2021 3:20 pm[/url]":3rll6zx9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838555#p838555:3rll6zx9 je napisao(la):
deka u akciji » Ned Apr 04, 2021 9:20 pm[/url]":3rll6zx9]Zbog toplote definitivno troslojno staklo.
Taj veliki jednokrilni će morati onda da bude dvokrilni, zbog težine troslojnog stakla. I, stvarno nije praktično da vam toliko krilo od 1,4 metra oduzme od te prostorije.
Moja preporuka su uvek roletne sa spoljnom kutijom. I nema razlike u dugotrajnosti.
Hvala puno Deko! Ako može samo još mišljenje za one dve opcije koje sam izdvojila, da li je neka znacajno bolja ili su pandani?
Sem stakla sa premazom 4god doba, nudili su mi i neka HP stakla. Da li može pomoć, da li je to bolja opcija za total zaštitu ili 4god doba?
Poštovana, ove dve ponude sa troslojnim staklom su vrlo slične. Nijanse su u pitanju. Proverite samo koji profil ima tri dihtunga. 4 godišnja doba je odlično rešenje. Ne znam koliko je skuplje to HP, a ni šta je to tačno (možda high performanse?),
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838822#p838822:2e8m3sbv je napisao(la):
wrexham » Pon Apr 05, 2021 3:23 pm[/url]":2e8m3sbv]Zašto roletne sa spoljašnjom kutijom, zbog izolacije? Da li ta preporuka važi i u situaciji u kojoj bi kutija, kao i roletne na originalnim drvenim profilima, uglavnom bila iza betonskog zuba?

Kakva je situacija sa popravkama roletni u spoljašnjim kutijama? Deluje mi dosta nepraktičnije u poređenju sa unutrašnjom kutijom, nagađam da bi morale bi da se skidaju i unose radi popravke...

Ne da je relevantno za postavljena pitanja, ali meni igra kao bitno i što mi estetski spoljašnje deluju jednostavno užasno, podižu kakofoniju zgrade sa raznoliko zamenjenom drvenarijom na totalno novi nivo.
Imate neku stranu unazad na ovoj temi moj elaborat na temu roletni, pa, ako Vam nije teško, pročitajte.
Pozdrav, deka u akciji
 
Poštovanje,treba mi pomoc,treba da narucim stolariju Trocal bugarski 2 dihtung gume. U nedoumici sam u vezi 70 i 76 mm profila kao i stakla jer je dovoljna razlika u ceni da vise vucem ka 70 mm profil sa low e staklom i to dvoslojno. Da li se isplazi uzeti dodati za troslojno,moze da se uglavi u 70mm ali je drugacija lajsna ili mora 76 mm? Molim mišljenje o ovom tekstu koji tvrdi da nema potrebe za troslojnim staklom.

https://www.savokusic.com/blog/koje-sta ... -stolariji. hvala svima
 
Poštovani, dvoslojni staklopaket ne može nikako da ima Ug niži od 1, dok troslojni staklopaket može da ide i do 0,5. To je koeficijent prolaska toplote.
I dvoslojni staklopaket je odličan izbor u odnosu na stare drvene prozore sa jednostrukim staklom. Taj dvoslojni može da ima unutrašnje niskoemisiono, ili spoljno 4 godišnja doba.
Prenosite članak koji je pisao proizvođač drvene i ALU stolarije iz Sombora, a još više radi pločasti materijal i nameštaj. Pitajte nekog ko proizvodi pvc stolariju, pa donosite odluke.
 
Hvala gosn Deko. Ja pucam na trocal 70 mm 4-16-4 argon lowe meki filn i aktiv pilot okov WH. Imam stare drvene prozore rasusili su se.. zid mi je blok spolja stiropor 3 i dupla cigla unutra. Kuca je omalterisana.Planiram posle zamene stolarije demit 8 cm .
 
Zdravo,

Trebala bi mi pomoc za nabavku aluminijumskih dvokrilnih kliznih vrata za terasu pomalo nestandarsnih dimenzija 295/260.

Generalno sam slabo video da ih ima u tim dimenzija, a ono sto mi se bas svidja vizuelno su Alumil supreme s650.

Ako imate sugestije gde i koje da narucim, pogledam?
 
Širina 295 a visina 260?
Za te dimenzije preporučujem nagibno klizni ili kombi sistem, ako je u pitanju dvoslojno staklo. Mnogo bolja izolacija.
Jedini nedostatak je što je pola pozicije uvek fiksno, dok se pola otvara.
Ako je u pitanju troslojno staklo, onda podizno klizni. Velike površine, velike težine, nešto slabija izolacija.
Ovde mogu da se otvaraju oba krila, ali kako god da otvorite, uvek je pola pozicije zatvoreno.
Podizno klizni imaju i Feal, Elvial, Aluminco, ETEM.
Ove prve kombi, imaju svi.
 
Da. Visina 260, sirina 295. Nazalost takva je rupa u zidu i fasadi i ne bih i ne znam da li smem da menjam.

Jel svi imaju u navedenim dimenzijama? Kao sto rekoh video sam taj Alumil supreme, pa ako je ok i ima u toj dimenziji njega bih uzeo.

Hvala svakako na odgovoru.
 
Ništa ne postoji u nekim određenim dimenzijama ili u nekom standardu, već se pravi na osnovu mere sa lica mesta. I tražite garanciju, bar 5 godina, pa ćete videti ko je koliko ozbiljan i stoji iza svog proizvoda.
 
Hvala na odgovoru. Dobio sam ponudu 10 godina na profile, 3 godine na okov i 5 godina na stakla (sto ne kapiram uopste sta znaci i da li je dobro ili ne). Video sam i Rehau Synego stolariju da je slicna energetska efikasnost pa cu i za nju traziti ponudu.

Ako mozete molio bih da preporucite i drugi klizni sistem koji se po Vama pokazao dobro i ima sto manje vidljive ramove/profile (da bude u sto vecem obimu staklo).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843751#p843751:9yzom8wn je napisao(la):
azmeutin » Sre Apr 21, 2021 9:00 pm[/url]":9yzom8wn]Hvala na odgovoru. Dobio sam ponudu 10 godina na profile, 3 godine na okov i 5 godina na stakla (sto ne kapiram uopste sta znaci i da li je dobro ili ne). Video sam i Rehau Synego stolariju da je slicna energetska efikasnost pa cu i za nju traziti ponudu.

Ako mozete molio bih da preporucite i drugi klizni sistem koji se po Vama pokazao dobro i ima sto manje vidljive ramove/profile (da bude u sto vecem obimu staklo).
Ne bi bilo loše da daju 10 godina garancije na komplet stolariju. To bi značilo da su ozbiljni.
Podizno klizni je dobar i Aluminco, eventualno Feal i Elvial.
 
Meni su radili pvc Sunce Marinkovic ,Kragujevac.mogu da pohvalim njihovu proizvodnju ali montere nikada vise! Jeste da su mi uvalili super 7 prvi put koje je sranje ,zato vise i ne proizvode ali da obrazlozim montere.
prvo unutrasnja kutija roletni mora biti slicna zidu a ne da tri santima jedna strana viri a druga utopljena,tako uradili 5 otvora
drugo pur pena samo stavljena gde je veci otvor bio a gde je manji kada se isece pena malo ostane,dakle trebali su koristiti neku tanju cevcicu bar za nosece gde su sarke
trece,puse ,ostetio na jedno mesto sa cigarom,plocice na terasi ,u kupatilu,na kuhinju,na zidu kada su nosili pvc
cetvrto,kazu da ce da seku alu okapmice na terasi a sekli u tri sobe i razneli mi opiljke po celoj kuci...
i jos nekih sitnica da ne idem u detalje ali moram da upozorim i ostale koji planiraju kod njih da uzimaju!
 
Pozdrav svima. Radim jednu ogradu u Hrvatskoj i dobio sam ovu ponudu sa slike. Koliko bi ovo koštalo u Srbiji realno. Hvala na pomoći.

17.500 kuna je cca 2350 EUR za 4 metra ograde standardne visine

Koliko su me oderali :D

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835792#p835792:11t72j8l je napisao(la):
cvarkuca » 28 Mar 2021, 14:26[/url]":11t72j8l]Prozori su PVC,zgrada je starija gradnja,grejanje na TA .Kada bi sve peci bile ispod prozora to bi se sigurno smanjilo,ali valjda za dobre prozore nije uslov da grejno telo mora obavezno stajati ispod.Toliko ovaj problem opterecuje da dok idem ulicom samo gledam ima li rose po tudjim prozorima.I ne videh skoro nigde.Uradjena je unutrasnja izolacija i otvori oko prozora su obradjeni stirodurom,mrezicom i sta vec ide uz to.Na donjem spoju krila i okna se, takodje,pojavljuje rosa kad je napolju niska temp.
Ti izgleda imaš problem sa vlagom i nikakva fensi prozorska stakla neće to rešiti. Jednostavno, kondezacija se desava na najhladnijem mestu (u ovom slučaju staklo prozora) i pod uslovom da ima viška vlage. Mora da se utvrdi odakle ta vlaga, da li je zbog loše termoizolacije ili možda kapilarna vlaga zbog nepostojeće hidroizolacija, ili možda nešto treće. Uglavnom, problem nije u prozorskom staklu. Kondez na staklu je posledica, a ne uzrok.

Inače, ja sam imao velikih problema sa kondezom na staklima zbog venecijanera. Ne znam u čemu je bio problem, valjda venecijaneri ometaju prirodno strujanje vazduha ili šta već, ali čim sam izbacio venecijanere i stavio spoljne roletne kondezacija je nestala. Sami prozori su PVC neka leva marka ugrađeni kad se gradila zgrada i najobičnije duplo staklo.
 
Kakva je praksa sa svetlarnicima da li ide dvoslojno ili troslojno staklo?
Na ostalim pozicijama na kući će biti troslojno staklo.
Ovaj svetlarnik je upitanju iz 2 dela
 
Извините, да ли је неко имао искуство са предузећем Таларис? Видели смо да раде дрво алуминијум прозоре па пошто планирамо замену прозора у стану значило би нам да чујемо туђа искуства. Хвала.
 
Dobro vece svima. Nov sam clan na ovom forumu(ako sam nesto pogresno napisao ili postavio pogresno post,nemojte mi zameriti),ali sam ovu temu iscitao od prve do poslednje strane,i naucio puno vaznih stvari najvise zahvaljujuci Deki koji je napisao puno dobrih stvari a samim tim meni laiku pruzio upliv u materiju u koju uopste nisam bio upucen. Hvala na tome :kk:
Trenutno sam u procesu adaptacije cele kuce od nekih 200 kvadrata,i na red dolazi stolarija(nekih 6 balkonskih vrata,4 prozora,i 2 ogromna prozora - podizno klizni sistem). U pitanju je alu stolarija i za sada imam ponudu za Alumil profile serija S67,za balkonska vrata i prozore (za nju sam se opredelio zato sto sam ovde procitao da su serija 11000 i 11500 zastarele) na koje bi islo troslojno Guardian 4 season staklo 4-16-4-16-4. Okovi su Seigenia,trazio sam da budu sa skrivenim sarkama,3 dihtung gume...takodje imam veliki otvor u prizemlju koji izlazi na balkon 400×230,i tu sam planirao jedan fix 200×230 i drugi deo 200×230 koji bio bio pokretan sa podiznom kliznim mehanizmom. Za to su mi ponidili Alumil S560,koji po meni ima odlicne karakteristike,ali koliko vidim, ne moze da se ugradi troslojno staklo 4-16-4-16-4,vec mi dobavljac sa kojim planiram da radim nudi opciju dvoslojnog stakla 6-24-6, konkretno za tu poziciju. Posto sam ovde procitao,da je staklo najvazniji deo sto se termo izolacije tice,tj 90%, trazio sam neki napredniji mehanizam za ovu poziciju. Ponudjen mi je podizno klizni sistem Alumil S700 u koji moze da se napakuje trslojno staklo,i koji je napredniji u odnosu na S560,naravno i cena je veca nekih 25%. E sada pitanje za Deku(naravno ako je jos uvek aktivan na ovoj temi),sta mi predlazete,da uzmem S560 sa dvoslojnim gore navedenim staklom ili S700 sa troslojnim? I koliko je profil Alumil S67 smartia losiji u odnosu na Alumil S77 suprime?
Nadam se da je tema jos uvek aktivna. Jos jednom hvala na svemu. Pozz
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854206#p854206:12xwkrb3 je napisao(la):
кападокија » Sub Maj 29, 2021 8:58 pm[/url]":12xwkrb3]Извините, да ли је неко имао искуство са предузећем Таларис? Видели смо да раде дрво алуминијум прозоре па пошто планирамо замену прозора у стану значило би нам да чујемо туђа искуства. Хвала.
koliko ja znam, Talaris samo pravi sigurnosna vrata. Ostalo imaju dobavljače/podizvođače. Ne znam šta bih rekao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854690#p854690:1gmy4j62 je napisao(la):
Kaliri » Pon Maj 31, 2021 10:29 pm[/url]":1gmy4j62]Dobro vece svima. Nov sam clan na ovom forumu(ako sam nesto pogresno napisao ili postavio pogresno post,nemojte mi zameriti),ali sam ovu temu iscitao od prve do poslednje strane,i naucio puno vaznih stvari najvise zahvaljujuci Deki koji je napisao puno dobrih stvari a samim tim meni laiku pruzio upliv u materiju u koju uopste nisam bio upucen. Hvala na tome :kk:
Trenutno sam u procesu adaptacije cele kuce od nekih 200 kvadrata,i na red dolazi stolarija(nekih 6 balkonskih vrata,4 prozora,i 2 ogromna prozora - podizno klizni sistem). U pitanju je alu stolarija i za sada imam ponudu za Alumil profile serija S67,za balkonska vrata i prozore (za nju sam se opredelio zato sto sam ovde procitao da su serija 11000 i 11500 zastarele) na koje bi islo troslojno Guardian 4 season staklo 4-16-4-16-4. Okovi su Seigenia,trazio sam da budu sa skrivenim sarkama,3 dihtung gume...takodje imam veliki otvor u prizemlju koji izlazi na balkon 400×230,i tu sam planirao jedan fix 200×230 i drugi deo 200×230 koji bio bio pokretan sa podiznom kliznim mehanizmom. Za to su mi ponidili Alumil S560,koji po meni ima odlicne karakteristike,ali koliko vidim, ne moze da se ugradi troslojno staklo 4-16-4-16-4,vec mi dobavljac sa kojim planiram da radim nudi opciju dvoslojnog stakla 6-24-6, konkretno za tu poziciju. Posto sam ovde procitao,da je staklo najvazniji deo sto se termo izolacije tice,tj 90%, trazio sam neki napredniji mehanizam za ovu poziciju. Ponudjen mi je podizno klizni sistem Alumil S700 u koji moze da se napakuje trslojno staklo,i koji je napredniji u odnosu na S560,naravno i cena je veca nekih 25%. E sada pitanje za Deku(naravno ako je jos uvek aktivan na ovoj temi),sta mi predlazete,da uzmem S560 sa dvoslojnim gore navedenim staklom ili S700 sa troslojnim? I koliko je profil Alumil S67 smartia losiji u odnosu na Alumil S77 suprime?
Nadam se da je tema jos uvek aktivna. Jos jednom hvala na svemu. Pozz
Poštovani Kaliri, u S560 može da stane troslojno staklo do 43mm (može recimo troslojno staklo 6/12/6/12/6, što je dosta bolje od 6/24/6).
https://www.alumil.com/serbia/homeowner ... artia-s560
Tražite ponovo ponudu. Naravno, S700 je nešto bolji sistem, i skuplji.
Takođe, S77 u odnosu na S67 je nešto bolji sistem, bolje izolovan.
 
Vrh