Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

A čekaj otkud sad naplatna stanica ako nije autoput? To nigde nemamo do sad da se na 4 trake naplaćuje putarina. I šta je ovo, čeona naplatna na sred auto/brzog puta 1km po izlazu iz tunela ka Irigu, jel to samo plaćanje tunelarine, otvoreni sistem naplate ili kako? Izgleda onda kao da od pelje Ruma do petlje Irig se ne plaća, kao ni od Mišenluka, Petrovaradina, Kaća i sl.
 
Плаћаће се пролазак само кроз тунел тј. ”тунеларина”. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846517#p846517:1a653k1t je napisao(la):
Earthmoving » Суб Мај 01, 2021 2:57 pm[/url]":1a653k1t]A čekaj otkud sad naplatna stanica ako nije autoput? To nigde nemamo do sad da se na 4 trake naplaćuje putarina. I šta je ovo, čeona naplatna na sred auto/brzog puta 1km po izlazu iz tunela ka Irigu, jel to samo plaćanje tunelarine, otvoreni sistem naplate ili kako? Izgleda onda kao da od pelje Ruma do petlje Irig se ne plaća, kao ni od Mišenluka, Petrovaradina, Kaća i sl.
Kao u tunelu Sozina u CG.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846759#p846759:181iw2jq je napisao(la):
MaRkOs » Ned Maj 02, 2021 7:36 pm[/url]":181iw2jq]Zna li neko gde tacno prolazi kroz Petrovaradin?
Trebalo bi od tunela da ide sadasnjom trasom do petlje Miseluk, malo posle petlje odvaja se desno pa onda kroz tunel Sirine koji je dugacak 300 m izlazi ispod crkve Marije snezne, i onda sa onim nasipom do novog mosta na Dunavu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846769#p846769:1faykgwq je napisao(la):
Acoo » 02 Maj 2021 08:09 pm[/url]":1faykgwq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846759#p846759:1faykgwq je napisao(la):
MaRkOs » Ned Maj 02, 2021 7:36 pm[/url]":1faykgwq]Zna li neko gde tacno prolazi kroz Petrovaradin?
Trebalo bi od tunela da ide sadasnjom trasom do petlje Miseluk, malo posle petlje odvaja se desno pa onda kroz tunel Sirine koji je dugacak 300 m izlazi ispod crkve Marije snezne, i onda sa onim nasipom do novog mosta na Dunavu.
Hvala!
 
Da li neko pretpostavlja kako će biti organizovan saobraćaj od Paragova do Mišeluka kada tu budu radili put? Nešto mi se čini da će biti baš velikih gužvi.
 
Bice sigurno guzvi. Ne toliko kod prosirenja trase. Ali kada se bude rusio nadputnjak kod onog kamenoresca i modifikovala petlja ka Kamenici sigurno ce trebati dosta strpljenja.
 
Nije mi jeasno, da li se prosiruje postojeci put na 4 trake ili se prave paralelno sa postojecim putem 4 trake. Ako se prosiruje postojeci put da li ce to biti moto-put rezervisan za motorna vozila sa ogranicenjem 100km/h ili ce se i dalje ukljucivcati ljudi iz dvorista direkno sa traktorima na put uz ogranicenje od 50km/h ?
 
Postojeci put se prosiruje na 4 trake. Dok ce se za pristup iz dvorista izgraditi paralelni putevi sa kojih ce biti moguce ukljucivanje na moto-put. E sad, gledajuci mapu, negde ce to biti moguce, negde ne. Verovatno ce se neki objeki morati rusiti. Naravno da ce postojati znak da je put rezervisan za saobracaj motornih vozila. Ostaje da se vidi kako ce to u praksi izgledati. Ne bi me iznenadilo da ponekada neki traktor "zaluta" na motoput.
 
Trasiranje izmedju Sapca i Hrtkovaca polako napreduje.
Slika zaslona 2021-05-11 u 17.07.52.png
 
kako je moguće da nigde ne postoji objavljena trasa ns-ru i ru-ša?
 
NI ja nigde nisam mogao da pronadjem trasu. Mozda da posaljemo upit ministarstvu ?

Trasiranje mi ide nesto sporije (kad uporedimo npr. brzi put Iverak -Lajkovac) ali ipak ide. Razgrnuli su humus u dobrom delu sume a cini mi se i da nasipaju.

trasiranje.jpg
 
Evo par slika od nedelje. Radovi bas dobro napreduju. Postoji mogucnost da se nadoveze vijadukt na most duzine 1200m. Rade se jos ispitivanja.
IMG_20210523_130238.jpg
IMG_20210523_130235.jpg
IMG_20210523_125358.jpg
IMG_20210523_125353.jpg
IMG_20210523_114734.jpg
IMG_20210523_114602.jpg


Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
 
blagic":2a2ekjad je napisao(la):
Vijadukt pretpostavljam kroz sumu sa Sremske strane?
Tako je. A i bolje je resenje od nasipa, i ekonomski i tehnicki.

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
 
Zanimljivo, znaci vijadukt je jeftiniji od nasipa? Da li je to zbog toga sto je to plavno podrucje ili uopste?
 
Zbog plavnog podrucja. A u nasip bi moralo vise materijala da se ulozi.

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
 
A gde se planira onda naplatna rampa? Mislio sam da ce biti pre mosta.
 
Što naplatna rampa ako nije autoput? Naplatna je kolko videh pred tunel iza Iriga.
 
blagic":1j1zfecb je napisao(la):
A gde se planira onda naplatna rampa? Mislio sam da ce biti pre mosta.
Naplatna rampa ide posle mosta, sa Sremske strane. Sa Sabacke strane ce biti petlja, na ukrstanju sa putem za Mitrovicu.

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
 
A koliko se ukupno planira petlji? Na putu za Mitrovicu, na tabanovackom putu i kod sokine kafane? I je li se naslo resenje za Stitar? Bilo je da put preseca selo. Hvala mnogo za ove informacije.
 
Deo od Sapca do Loznice je jos uvek nepoznat, tu je uradjeno tek idejno resenje (nisam imao uvid u njega). Ta deonica krece da se radi najverovatnije na jesen. Sto se tice deonice prema Rumi, postoji jos petlja Hrtkovci, ona se ukrsta sa postojecim putem kod Azvirtovog kampa.

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
 
Vrh