Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Не поседујеш основе форумске културе да бих са тобом полемисао, али истине ради ево извештаја у целости..

Дакле све што сам написао је ИСТИНА..

Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je da se u jasenovačkom logoru dogodio genocid, ali, pre svega, prema Jevrejima, a kasnije prema Srbima isključivo iz Potkozarja, koji su, kako je rekao, tretirani kao neprijatelji jer su „pružali otpor”


Milanović je, nakon odavanja počasti ubijenima u Jasenovcu, rekao da su „Srbi pružali otpor zbog čega su bili tretirani kao neprijatelji” i, kako tvrdi, nisu ubijani u logoru, za razliku od Jevreja koji su bili neutralni i oružje su uzeli u ruke tek pošto su počeli da ih ubijaju.

„Srbi su pružali otpor i to, po meni, sa zakašnjenjem. Trebalo je da ranije počnu. Bili su neprijatelji, a zna se kako se u ratu postupa s neprijateljima....”, rekao je, između ostalog Milanović.



http://www.politika.rs/sr/clanak/477607 ... -Jasenovcu


Prema rečima Milanovića, „jedna strana preteruje da je tu ubijeno 700.000 ljudi“ i dodao da si time čini šteta, kako je naveo, istini i srpskom narodu, preneo je Tanjug.

„Istina je da je brojka manja, ali jednako strašna. Ovde je ubijeno oko 100.000 ljudi“, kazao je hrvatski predsednik i nastavio;

„Gledamo sad i filmove u Beogradu koji su loši filmovi, mislim na ‘Daru iz Jasenovca’, koji je neuverljiv i loš. Nikako na zelenu granu s ovim mestom“.


https://www.politika.rs/sr/clanak/47756 ... se-filmove


Да било је стравичних злочина у Јасеновцу. Управо зато Јасеновац није место за баљезгање некултурних и неодговорних појединаца какав је дотични.

Заправо си ти најбољи "манекен" ове теме.

Дневна политика ни у Србији ни у Хрватској ме не интересује.
 
Било какво лицитирање са жртвама је неукусно, као и релативизовање злочина на основу броја жртава. Ту поготову треба да се пазе политичари и да не злоупотребљавају жртве за своје јефтине поене. Тиме треба да се баве историчари.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844366#p844366:17c2udc0 je napisao(la):
Вожд » Sub Apr 24, 2021 12:49 am[/url]":17c2udc0]Prema rečima Milanovića, „jedna strana preteruje da je tu ubijeno 700.000 ljudi“ i dodao da si time čini šteta, kako je naveo, istini i srpskom narodu, preneo je Tanjug.

„Istina je da je brojka manja, ali jednako strašna. Ovde je ubijeno oko 100.000 ljudi“, kazao je hrvatski predsednik i nastavio;
Da li ti razumes da sam ja komentarisao samo ovu izjavu, i sta ovde nije istina, ili je pogresno izreceno ?

Za druge stvari sto si naveo nisam ni znao da je izjavio, ne bavim se njihovim politicarima toliko, ali vidim ti ih redovno pratis.
Ako je stvarno to izjavio, evo da ti kazem, lupeta, u stvari bas me je iznenadio jer su mu ranije izjave bile odmerene i kulturne, u skladu sa najboljom tradicijom SDP-a.
Najveci problem je sto me kod nasih nista ne iznenadjuje, jel kapiras razliku ?
Npr ovaj klip Vucic vs Kinez je samo jedan u nizu, znaci nije incident, pa da se izcudjavamo.
 
Парафразирао си део Милановићеве изјаве и из ње извукао одређени закључак (да се исправно бори против српске злоупотребе бројем жртава у Јасеновцу, којој свакако није место у самом Јасеновцу, на дан пробоја логораша) а да ниси ни прочитао целу његову изјаву коју је дао тог дана, а која је изузетно спорна.
Да ли је узрок незнање, некултура и непоштовање жртава, или бестидност у политикантске сврхе додворавања неонацистичком делу бирачког тела уочи некаквих избора, као у случају измишљања претка који је био у усташком покрету, што је опет непоштовање жртава, заиста ми није познато.

У сваком случају, поигравање са жртвама усташког терора је за најоштрију осуду, а тиме се без стида бави већина политичких партија у Хрватској од отцепљења до данас, што довољно говори о "великој култури" хрватских политичара.
Сама чињеница да представници народа и поштоваоца жртава полажу венце одвојено од политичких представника Хрватске говори много о томе шта мисле о политичким представницима те државе, а и самој држави ан женерал.


Све време тврдиш да се политичари у РХ одликују високом културом и етиком, па напишеш да се не бавиш њиховим политичарима. Како онда можеш да поставиш тезу а сам признаш да о истој ниси довољно информисан?


Као што сам написао, не пратим дневну политику у Хрватској, али када напишем своје мишљење о одређеној ствари на форуму, потрудим се да се о њој што боље информишем из различитих извора.

Као што сам већ рекао, не бавим се дневном политиком ни у Србији ни у бившим југословенским републикама, али из онога што ан пасан закачим, могу закључити да генерално и суштински нема нарочите разлике на њиховим политичким сценама. И ако постоје мање разлике у
стилу јавних наступа, то не мења суштину, а то је да политичари бивших република, најблаже речено, не воде у довољној мери бригу о ползи жића плебса који их на места јавних делатника бира и плаћа.
 
Dobro, sve si u pravu, samo ono sto ja hocu da kazem je sledece:
Toliko primitivizma i bahatosti kao u nasoj skupstini i kod naseg predsednika nema ni izbliza u Hrvatskoj.
Naravno imaju i oni svoje bisere, ali nikada neces videti Milanovica kako lupa bananu decaku ili se redovno dere i postrojava ministre i novinare.
Kako proziva Tanju Fajon da je ukrala Jevrejsku vilu, itd itd.
Kako ponizava Kineskog predstavnika itd itd.
Ma nema kraja biserima, prosto se iznenadis kada kaze nesto normalno, ako uopste ikada kaze.
 
Биће да ниси довољно информиран..

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MUG6k0lAGXA[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PU1DYdj1Rj8[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eg57KfLBJ80[/youtube]

Све су то балканска посла..
 
Nisam verovao da ce mi u srpskom parlamentu nedostajati ovakve scene. Nekada je barem bilo sukoba stavova. Sada vlada samo jednoumlje, a cilj je totalno obesmisljavanje parlamenta, no on i dalje postoji da bi nekakav polu-svet primao plate.
 
@Вожд, jel to neki chalenge, hoces ja da pocnem da ostavljam bisere naseg predsednika i premijerke ?
Ili onoga sto se zove skupstina.
Mislim da bolje ne pocinjes taj chalenge, unapred si izgubio.
 
Имаш их у фацама из Хрватске, иста лица, иста прича.. Али ако волиш да се самоповређујеш само изволи, гледај политичарске фаце и из наше и из суседних земаља, качи их, губи своје животно време, Claude os, aperi oculos!..


Цео Балкан и шире је циркус од друштава, не знам шта ти ту није јасно. И у Србији и Хрватској, Македонији, БиХ, Словенији, Албанији, Црној Гори, Бугарској, Румунији, Мађарској, Турској.. Свуда "ради" исти механизам, исти хаос, а дневна политика и поређење између зла и горег преко имагинарних граница "држава" је забава за прости пук чији си очито и ти део..


Мене све то уопште не интересује, имам паметнија посла. То је моја победа.
 
Да не бих остао недоречен, односно да бих објаснио мотив свог укључивања у ову расправу морам рећи и ово, дакле реаговао сам не не упоређивање политичких сцена Србије и Хрватске, што у бити мени није ни најмање интересантна тема, јер заиста не пратим ни једну ни другу, већ реаговање на релативизацију карактера хрватског нацизма у Другом светском рату коју је председник РХ, делегиран од стране СДП два пута учинио, а што у Србији колико знам није био случај, не знам додуше ни како би то изгледало, да је примера ради премијер Зоран Ђинђић као праксисовац и лево либерално орјентисани политичар у идеолошком смислу, стао над хумке у Јајинцима и изјавио да су припадници СДК и СДС хапсили антифашисте и изручивали их Немцима да их стрељају јер су се ови бунили против окупаторске власти, а тако се са непријатељима ради..
Дакле то је ужасан политички и морални акт и са тиме се у РХ мора престати.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844505#p844505:q2aojs81 je napisao(la):
Вожд » Sub Apr 24, 2021 5:41 pm[/url]":q2aojs81]Имаш их у фацама из Хрватске, иста лица, иста прича.. Али ако волиш да се самоповређујеш само изволи, гледај политичарске фаце и из наше и из суседних земаља, качи их, губи своје животно време, Claude os, aperi oculos!..


Цео Балкан и шире је циркус од друштава, не знам шта ти ту није јасно. И у Србији и Хрватској, Македонији, БиХ, Словенији, Албанији, Црној Гори, Бугарској, Румунији, Мађарској, Турској.. Свуда "ради" исти механизам, исти хаос, а дневна политика и поређење између зла и горег преко имагинарних граница "држава" је забава за прости пук чији си очито и ти део..


Мене све то уопште не интересује, имам паметнија посла. То је моја победа.
Cekaj, pa ti si poceo ovu raspravu, iskopavsi link o Milanovicu.
A i ti relativizujes cirkuse, jer ima cirkusa i ovakvih i onakvih. Ja bih sad mogao da kazem da je cirkus i u EU i USA, znaci svi su cirkusanti.
I slozio sam se da je Milanovic lupao u Jasenovcu, a ti i dalje pricas o tome, ne znam sa kim se svadjas.
U svakom slucaju otvori temu "Hrvatska - crna strana medalje" pa tamo nastavi diskusiju.
 
Реаговао сам на величање политичара који прави про - наци гафове и то ћу увек и свугде чинити.
 
Mnogi se danas cude Palmi i situaciji u Jagodini.
Jagodina je Palmin privatni grad kao sto je Srbija privatna drzava Drzavnika i Vodje.
Narod to voli. Tako ni o cemu nemoras da mislis, a "Sef" misli za sve i odredjuje sve.
Postoji permanenta potreba za starateljem.

Model Palme je model "Glavnog Baje". On je jagodinski "Glavni Baja".
Biti "Glavni Baja" je ideal srpskog muskarca. Zene pred njim klece kako se Gasic izrazio.
Cak i EU fanatik ili levicar, ili borac za prava zena moze u Srbiji da bude "Glavni Baja".
Milosevic, Arkan, Djindjic, Tadic su na svoj nacin pokusavali da budu "Glavni Baja".
 
Инсајдер: Због изградње деонице ауто-пута од Београда до Зрењанина, држава ће морати да по тржишној вредности откупљује земљиште ПКБ-а које је пре три године испод цене продала Ал Дахри
 
Srpsko zdravstvo i bukvalno progutalo čoveka. Nekada drugorazredna ustanova u prvorazrednoj zgradi, danas osmorazredna ustanova iz koje se beži, u oronuloj tvrđavi veličine Pentagona. Slavna VMA - vojnici 4 dana nisu prali klonju:

ČISTAČICA PRONAŠLA TELO PETRA SIMIĆA: Potresna ispovest ćerke čoveka preminulog na VMA - četiri dana je moj otac je bio u toaletu!

https://www.novosti.rs/vesti/drustv...eminulog-vma-cetiri-dana-moj-otac-bio-toaletu

Sa iskustvom baš iz njihovog 'urgentnog centra' od zimus, u pratnji starog i bolesnog čoveka, ovo me, naravno, nimalo nije iznenadilo.
 
Tamo ni u ludilu., odavno se zna.

jedan od komentara
VMA NAJGORA BOLNICA
VMA je toliko izvikana ustanova kojoj se većina divi, a ne zna kako zapravo ta ustanova funkcioniše. Kao bivši student u toj ustanovi itekako imam samo negativno mišljenje o toj bolnici, pre svega je nestručan kadar, selektuju stanovništvo, i prava na lečenje imaju samo vojna lica, civili moraju da plate svaku vrstu pomoći, toliko o njihovoj humanosti... Takodje studenti koji se školuju u toj ustanovi imaju najgori vid nastave i gube vreme, ključ je u novcu, platiš i dobiješ pomoć, a studenti ispit.
 
Inače čistačice u zdravstvu rade za minimalac preko agencije i na njih se ne odnosi kolektivni ugovor čak i kada je poslodavac ustanova u kojoj rade. Užasna situacija.
 
Да, можда због тога ни у време пандемије нема сапуна у тоалетима, па ни у томе који је прогутао овог несрећника.
 
Stedi se na cistacicama. A posle se cudimo zasto ljudi umiru zbog infekcije kad operisu cukalj ili vene.
To govori o mentalitetu nasih lekara i celog drustva.

Mi smo drustvo koje mrzi i prezire slabe i siromasne.
veze mi nemamo, ne samo sa civilizacijom, nego i sa elementarnim hriscanstvom.
(U ovome je Srbija slicna SAD-u, samo oni imaju razuma pa ne stede na cistacicama)
 
моја стрина је у Југославији умрла од сепсе у болници јер сестре нису мариле да је обилазе довољно у сред лета након тешке саобраћајне несреће

државно здравство је увек било хорор на овим просторима
 
Privatno je još veći horor. Sve je fino, uglađeno, doktori i sestre ljubazni, posvećuju ti pažnju dok imaš banalan zdravstveni problem. Kad se stvari zakomplikuju odmah šalju kod državnog da te oni spašavaju.
 
То је један те исти систем, са гомилом доктора који раде и код једних и код других.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh