Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 242 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,7%

  • Ukupno glasača
    254
@ Bender Rodriguez - druze to u Bubanj potoku na slici ti je rashod. Tako da iako su ikari ispravni idu u vecna lovista
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848814#p848814:1q7cseh8 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Уто Мај 11, 2021 2:30 pm[/url]":1q7cseh8]Dva Ikara IK-103 u kasarni Bubanj Potok. Pored njih stari TAMovi, jedan GAZ-66 i, nešto što nisam znao da je bilo u JNA i VS - ZIL-ovi 130. Civilne varijante čuvenog ZIL-131. Ovo je prvi put da sam ih video na ovim prostorima. Ikari deluju očuvano i ispravno. Za ovo ostalo je teško reći.
file.php
Ови Зилови 130 су такозвани прожектори, рефлектори за ноћна слетања авијације. Има их још на Батајници и Лађевцима. Овакве Икаре је користила Гарда а заменили су их СОР аутобуси, исто бели али са блинкерима. Има у тој касарни још занимљивије технике, нпр. самохотке из 2. светског рата СУ-100, М36 и М18, тенкови ПТ-76, М-84, Т-55, топ М1 155 мм и још брдо разних топова и оклопњака.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848815#p848815:17qd1fyw je napisao(la):
Fića » Uto Maj 11, 2021 3:33 pm[/url]":17qd1fyw]Обустављено је
file.php
Kao nešto štede znaš, a za 60 evra ne štede i koliko je autobusa moglo da se kupi za te pare samo iz Beograda, na milion ljudi po 60 evra, izađe 60 miliona evra, što znači da je moglo da se kupi barem 150 autobusa, ali da to bude Solaris, Mercedes ili Man, pošto računam da je 400k evra jedan.
 
Šta znači: INFORMATIVNA PONUDA SA POVOLJNIJIM VIDOM FINANSIRANJA?
Jel to znači nema konkursa,poništavamo ga,dogovorili smo se ispod žita sa........( turcima,kinezima,itd)?
 
Deluje da se uzima povoljan kredit, Vesic je pričao o tome.

https://www.telegraf.rs/vesti/beograd/3 ... gas-u-junu

Trebalo bi da je ovo bolja verzija po nas, korisnike prevoza, u smislu da ne bi trebalo da bude prostora za nameštanje tendera. Ukoliko ostane ovako novi busevi bi bili od nekog evropskog proizvođača, MAN, Mercedes, Solaris, Iveco koji je favorit.
 
E sad ako je EU u pitanju nadamo se da je u pitanju evropski proizvođač i da se ovim potezom kinezi i turci izbacuju iz igre.
 
Од Ивеко бежи далеко.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Za 300k evra po komadu se ne može kupiti ni jedan od pomenutih autobusa tih marki, tako da očekujte Bmc opet.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849054#p849054:13iy160z je napisao(la):
Vinča307 » 12 May 2021 12:37 pm[/url]":13iy160z]Za 300k evra po komadu se ne može kupiti ni jedan od pomenutih autobusa tih marki, tako da očekujte Bmc opet.

300 je bez pdv, dakle 360 što je više od Solarisa za Talin.

A što se tiče Iveka, na Čeha gledaj izdaleka. :lool: Anonaj je proizvodio Agoru, Visoke Mito Karose. Sav taj krš što se kotrlja po Zagrebu iz Češke je.

Ne zaboravite koliko je vozila potrebno, koliko je u kom roku najavljeno, a koliko vozila obuhvata taj povoljniji kredit. Da li mogu nabaviti sve? Ako ne, bojim se da je fragmentacija neizbežna (recimo da nabave prvo 100 Solarisa, zatim na stotine koječega). Posle toga su u opticaju opet solo električni Higeri, Ikarlonzi i sl.

Ima dovoljno razloga za zabrinutost. Najveća šansa za unifikaciju u poslednjih nekoliko decenija može biti lako propuštena.
 
Otokar se vrlo loše pokazao u Beogradu, da valja ne bi ga Strela prodala Lastri. A ovi Lastini više su u Sdt nego u Saobraćaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849120#p849120:3lv2s6rd je napisao(la):
Miroslaves » Sre Maj 12, 2021 4:33 pm[/url]":3lv2s6rd]Otokar se vrlo loše pokazao u Beogradu, da valja ne bi ga Strela prodala Lastri. A ovi Lastini više su u Sdt nego u Saobraćaju.
Sta se konkretno pokazalo kao problem na Otokar-u?
Iskreno i nisu mi bas nesto dragi,ali zar nemaju istu mehaniku kao i Solaris-i?
 
Шта год само не Ивеко или БМЦ.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Lično bih voleo Mercedesa ili Solarisa :D
Samo ne kineske i turske autobuse!!!
 
Eh da je pameti pa da se nabave Solarisi pa da bude extra....ali pitaju se gladni ljudi para :/
 
Za 30 miliona jedino Iveco može da se uzme ostali je sve skuplje, od Evropskih proizvođača


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Juče oko 20h sam imao situaciju da je 46 došao iz pravca Gospodara Vučića i da je skrenuo na terminus Cvetkova Pijaca koji koristi linija 55. Prilazim vozaču i pitam da li je to 46 ili 55, on kaže 46 ponekad okrećemo ovde kada skraćujemo. Pre toga sam video regularno 46 koja je išla iz pravca Mirijeva preko Gospodara Vučića ka BNV-u.

Da li neko zna o čemu se radi jer nikada to nisam video?
 
Није ретко да се аутобуси скрате по налогу диспечера ради уклапања у такт реда вожње. Мислим да се у прошлости то радило и чешће.
 
Imao sam i ja takvo iskustvo pocetkom godine,bio je to neki od prvih jutarnjih polazaka.Cekao sam 46 na stanici kod Cvetkove pijace i nije dosao u vreme u koje je obicno stizao na tu stanicu,nakon jos malo cekanja odozdo je naisao Liaz i usao u okretnicu 55-ice vecina putnila medju koima sam i ja bio je pritrcala i usla u autobus bez gledanja u displej misleci da je 55,jer kada je dolazio nije jos nista pisalo na displeju.Tek kada je kod Mostara skrenuo desno saznali smo da je to 46 neki su vikali:,,ej majstore promasio si put",neki covek je prisao vozacu pitao ga o cemu se radi i nakon par uvreda upucenih vozacu on i jos neki ljudi su sisli na pocetku Savske.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849234#p849234:12v26s4o je napisao(la):
Bogdan » Čet Maj 13, 2021 5:00 am[/url]":12v26s4o]Za 30 miliona jedino Iveco može da se uzme ostali je sve skuplje, od Evropskih proizvođača


Sent from my iPhone using Tapatalk
Iveco bi bio odlična opcija, Higeri imaju Iveco motor koji je jako dobar i tih, jedna od retkih stvari koja je na njima dobra, ili ako ne Iveco, druga dobra opcija bi bio Isuzu, to je po meni realno, dok mislim da je nerealno očekivati Man, Solaris ili Mercedes, sve dok je ova gradska vlast ovde.
A za skraćivanje kruga, to se na potezu 300 radi svakodnevno radi uklapanja u red vožnje. Odu prazni da Ustaničke i kod skretanja za institut odrade polukružno i vrate se nazad za Ustaničku.
 
Vrh