Šta je novo?

Tramvaji

Ima li te mozgu ?

1.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
 
Ako sam dobro shvatio, ovaj genije je pokušao da umakne ispred tramvaja, ili uključujući se sa desne strane, pa ga ovaj pokupio i nagurao na ivičnjak i banderu. Zaslužena kazna stigla.
 
Glupo, bahato i može da bude veoma opasno / da se povredi neki putnik u vozilu JGP.
 
ајде кад не видиш дете које ти истрчи између кола па га чукнеш, ал никад ми неће бити јасно како неко не види, не чује, и не осети вибрације трамвајчине од 20 тона, још боље ако види па одлучи да му се гузи...
 
Ne čuje, jer je jedan od onih koji koji smatraju da on i njihova kola imaju apsolutno pravo prvenstva u svakoj situzaciji i na svakom mestu.
 
мене искрено боле уши за право првенства, ал ме не боле за то да ме гњечи машина од 20 тона којој треба пар десетина метара да стане, исто и као пешак баш ме брига дал имам право првенства, не желим да ме односе у 3 кофе са пешачког, па се понашам као да имам минимално првенство
 
"Megiša mi sačuvao živu glavu"

*sva šteta nastala zbog uglavljivanja između tramvaja i stubova*

Sada je sve jasno kako i zašto je došlo do ovog specijalnog slučaja.
 
Prosto ne verujem, gde si kreno Nenade? Prvo, bg table, znaš koliko toliko grad, drugo svi idu levo, jer stoji znak samo za jgp. Treće, tramvaj imao stanicu i ne verujem da je mogao puno da ubrza, još je žuća redovan na 11. Ili je čak od onih što ima sluške u ušima dok vozi...

Ne isplati mu se popravka,
2xretrovizori bar 60e
2xfar 120e
Branik 150e
Levo krilo 100e
Desno krilo 100e
Leva vozačeva vrata 300e
Leva zadnja vrata 200e
Desna suvozačeva ispravljanje 60e
Hauba ispravljanje 80e (deluje da mora nova, 400e)
Leva guma i felna 60e
Desna guma 30e
Moguće oštećenje viljuške i drugih sistema
+ još po nešto uz farbanje i ruke svih majstora
1300e minimum pre još nešto uz to da su cene za polovne delove.
 
оваквим гужвањем је тотално поремећена геометрија аута, ако га и поправи ићи ће накриво
 
Dovede se sve to u red. Pa čak i da je grede pokrivio. Dobar majstor na panteru sredi sve. Mozak teško.
 
Док не буде нових траса са шинама, не видим ни један разлог за куповину
 
Tri spadala 2.jpg


Tri spadala prošle godine:
''Beogradu su potrebni novi tramvaji''

Tri spadala aprila ove godine:
''Idemo u Rusiju da vidimo kako izgleda tramvaj''

Tri spadala jula ove godine:
''Upravo smo otkrili da imamo fabriku tramvaja u Kragujevcu. Ali još nismo sigurni da li ćemo kupovati od te fabrike ili od neke druge.''

Tri spadala na jesen ove godine:
''Posle više meseci razmišljanja i istraživanja, došli smo do otkrića da Srbija ima tačno: jednog proizvođača tramvaja, Siemens u Kragujevcu. Tako da ćemo posle temeljnog višegodišnjeg procesa odlučivanja i vaganja, kakav Srbija nije videla otkako postoji kao država, na kraju, za Beograd kupiti tramvaje - Siemens iz Kragujevca. Još jedan istorijski dan.''


Ne mogu rečima da opišem koliko se srećno, ponosno i sigurno osećam kad vidim da ovakvi ljudi vode ovaj grad i odlučuju o našim sudbinama i društvu.
 
Kada smo kod starih i nabavke novih, pre neki dan sam se sa Dorćola vraćao kući. Nailazi mi katica. Vidim da se odvalio jedan deo konstrukcije. Dok sam ulazio, pipnem ga. Osećaj pod prstima je bio takav kao da je plastificirani karton bio u pitanju. Na ovo sam prvi put u životu naišao. Znam da su neki pričali kako su ove stvari nažalost redovna i normalna pojava, ali nisam mogao ni da pretpostavim da je to baš u tolikoj meri.
 
Itekako ima potrebe jer su katice zrele za otpad, bruka je da tako nešto vozi u Beogradu, jedino Švajcarci treba da ostanu od starijih tramvaja
 
Да би те нове трамваје отпалатили за нашег живота тј ми коју ту одлуку подржавамо (или не подржавамо) потребно је да 10% прихода уместо у своје дупе дајемо на на нове отплату нових трамваја. Купујемо?
 
Mi i sa otpisom tih katica opet imamo dovoljno vozila, jer i kada rade linije i mreža u punom kašacitetu, opet imamo određeni broj vozila koji stoji u depoima.
 
Реално Катице су добри и захвални трамваји, само их треба послати на ремонт и то је то биће ко нови.Клима да им се угради и нек остану широки прозори,не видим разлог зашто би ишли у отпад.
 
Vrh