Šta je novo?

Lidl Beograd

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864652#p864652:1igvfejl je napisao(la):
PanicMechanic » Čet Jul 15, 2021 4:55 pm[/url]":1igvfejl]Почели у Лидлу да закључавају одређене артикле. Бежичне слушалице стоје у закључаној плексиглас кутији, и мораш да позовеш неког од запослених да ти откључа. Наравно никада нема запослених који ту дежурају, него мораш да јуриш људе који налете када ваде робу из магацина или слично, па да они зову неког ко ће да ти откључа. И када ти откључа, не даје ти артикал. Него каже, чекаће вас на каси број 2, рецимо. Дакле, не разумем. Шта тиме постижу? Да мање људи купе тај артикал? Да га нико не украде? А како ли ће толику кутију да украде, ја не знам. Да не би људи куповали превише комада (мислим по купцу)? Да не би људи отварали паковање? Шта је онда са другим артиклима...

Ако неко може да ми објасни овај идиотизам...

Ne kradu celu kutiju vec vade iz kutije i to rade za mnoge artikle, mislim kupci/lopovi. Skoro kada je zena kupovala one izolacione case cesto po neka fali u pakovanju tako da sada gledam prvo da li je kompletno pakovanje pa onda kupujem.
 
Kradu ljudi, apsolutno niste ni svesni koliko.

Inace sam pazario te bezicne sluske juce bas, rekoh za putovanje na odmor ce mi dobro doci. Prvo, nemam glavudzu, ali meni su jako neudobne, nesto ne vidim da cu moci dugo da ih nosim, a drugo kvalitet je katastrofalan. Koristim slusalice ceo zivot i umem da prepoznam, ovde tacno dobijate sta ste i platili (~2.5k din)
 
Pošto u Lidl dolazim uglavnom da bi kupio jeftin alat i opremu fasciniran sam koliko ljudi raskupusaju kutije i ukradu po jedan deo alata. Užasno je da nekih atraktivnih stvari bukvalno nema kutije kojoj nije oštećena nalepnica na ambalaži koja služi kao osiguranje da ona nije otvarana. A istovremeno mi je drago što neki artikal je neko izvadio pa mogu videti o čemu se radi jer Zakon ne dozvoljava da se izvadi proizvod iz kutije bez prodavca a Lidl je samousluga.

Inače radovi na Bulevaru fino napreduju, mislim da mogu završiti iste znatno brže nego do 15.9.2021. nego ih verovatno hvata sezona godišnjih odmora pa će i tu izgubiti nedelju, dve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865109#p865109:1uqqqpuj je napisao(la):
Nex » Sub Jul 17, 2021 11:53 am[/url]":1uqqqpuj]Kradu ljudi, apsolutno niste ni svesni koliko.
I onda se čudimo političarima na vlasti što kradu a ti političari dolaze iz naroda.

Kakav narod takva vlast.

Krađa, muljanje i sl nam je u mentalitetu
 
Mislim da se svugde krade, a to što se kradu te sitne stvari je primer opšte bede i siromaštva.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865350#p865350:3kvrakpu je napisao(la):
Whiplash » 18 Jul 2021 07:00 am[/url]":3kvrakpu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865109#p865109:3kvrakpu je napisao(la):
Nex » Sub Jul 17, 2021 11:53 am[/url]":3kvrakpu]Kradu ljudi, apsolutno niste ni svesni koliko.
I onda se čudimo političarima na vlasti što kradu a ti političari dolaze iz naroda.

Kakav narod takva vlast.

Krađa, muljanje i sl nam je u mentalitetu

Na zapadu se u supermarketima daleko više krade nego kod nas, iako je mnogo bolji standard.

Pre bih rekao da nam je kolonijalna svest i posipanje govnima postala mentalitet.
 
има и једног и другог, прво су нас колонисти и научили да будемо лоповчине и сецикесе, а онда су нас научили да мрзимо сами себе што смо такви, а њима који су гори да се дивимо

одавно се зна да се у супермаркетима код нас краде јер закон то дозвољава, чак, да не би имали непријатности са обезбеђењем, многи уђу и отворе храну и пиће, праве сендвиче, госте се, и кад фино ручкају запале напоље, искрено чисто сумЉам да тако могу у линди, јер је гужва превелика па би ипак превише привлачили пажњу, али у темоима и метроима мислим да то и даље раде
 
Ja videh lika u Lidlu, stavlja u gaće losion za sunačanje....ne znam da li se jede losion za sunčanje.
 
Била је једна емисија Марке жваке кад снимају оне старије алкохоличаре по Земуну и један прича како му је супер линија 85 да оде у Борчу у Лидл да краде.
 
Definitivno izgleda da su potpuno prešli na ovaj stariji i jeftiniji izgled radnji. Ne sećam se da su skorije radili neki u onom novijem fazonu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ja kupih u Kauflandu u DE neki mali aparat tip cesiljka za citruse. Dodjem kući, u kutiji cediljka za citruse jeftinijeg brenda.

Neko je zamenio uredjaje i skuplji platio po ceni jeftinijeg. :)
Bili su fer, vratili su mi novac.
 
Plot twist - taj neko si bio ti :)

Šalim se naravno, ali činjenica je da ako nemaš morala, lako možeš da uradiš takve i slične stvari. Šta više, št si inteligentniji, to je lakše uraditi.
 
Sva sreća na većini pakovanja ima deklaracija i na hrvatskom ili nekom drugom jeziku pa piše zemlja porekla.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Koliko vremena treba da prodje otkad se objekat zavrsi do pustanja u rad?
 
Купио сам склопиви орман за 2 сома, узео да склопим али никако не може да се склопи чак и ако пратим упутство које је све само не нормално урађено. Нема димензија на неким скицама. Да ли постоји неки видео за склапање и где шта иде?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Је ли неко од вас некада освојио награду (ваљда купон од 5.000 динара) на Лидловом наградном "конкурсу"?
 
Nisam uspeo da postavim fotku, pre desetak dana se srušio dobar deo krova hale GSP-a koji je prodat Lidlu radi izgradnje na uglu Cvijićeve i bulevara Despota Stefana.
 
Има више година како је тој гаражи урушен део крова :)
 
Zapravo ovo je dodatno urušeno jer sam sa terase prijatelja gledao kako se raspada tokom proteklih godinu i jače dana. Sva sreća pa se radi o unutrašnjosti objekta inače bi mogao nekog da povredi na trotoaru i ulici.
 
Постоји она већ више од две године минимум :D
 
Vrh