Šta je novo?

Cene nekretnina

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901534#p901534:1t120jbn je napisao(la):
vradovic » Uto Nov 23, 2021 11:36 pm[/url]":1t120jbn]Zanimljivo a ja recimo kupujem nekretnine u Srb i dalje koje nameravam da drzim do kraja zivota.
Zašto samo do kraja života? Ponesi ih posle sa sobom i na sledeći nivo.
 
s-a51d0124859e40fd6fe80d71a3fcd9cce2d815f8.gif
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901537#p901537:br05iagb je napisao(la):
MrGood2016 » 23 Nov 2021 11:40 pm[/url]":br05iagb]Zanimljivo je sto ti propustas da kupis X stanova dok "stedis" tj cekas da skupis da kupis stan za gotovinu. Zasto sada kada su cene nekretnina bagatela, novac iz kredita jeftin, ti gubis vreme i gledas kako cene rastu do 15k?
Zato sto dijaspora nema opciju da kupuje na kredit i otuda toliko kupovina za kes.
 
To je za tebe neresivo i zbog toga gubis novac kroz oportunitetne troskove? Zar nije bilo reci o tome da pojedine banke daju kredite za dijasporu? Ili ako to ne pije vodi, zar je problem da budes na ugovoru o radu 6 meseci u nekom srb doo dok ne uzmes kredit?
 
Nije nastavicu da kupujem za kes kao i cela dijaspora uostalom.
 
Zbog cega je bolje kupiti jedan stan u jedinici vremena za kesh, od kupovine x stanova po ovim bagatela cenama nekretnina i jeftinim kreditima?
 
Ma pusite prazne price, sto bi neko ko zivi u SAD ulagao u nekretnine u Srbiji gde moze sutra da ispadne neko sranje i da sve izgubis. Cak i ako te mrzi da se iscimas i udubljujes, kupis blue chip i miran si.

Ne znam zaista da li je epsko neznanje, losa namera ili samo klasicno trolovanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901559#p901559:2rld7h1p je napisao(la):
MrGood2016 » 24 Nov 2021 12:41 am[/url]":2rld7h1p]Zbog cega je bolje kupiti jedan stan u jedinici vremena za kesh, od kupovine x stanova po ovim bagatela cenama nekretnina i jeftinim kreditima?
Nije bolje ali ne bavim se muljanjem tipa prijavljivanja na foru da bi kupio stan.
Otvorio sam firmu kojom cu stvarno da se bavim :) pa kada se malo razvije biznis u Srbiji (preko 20-30 zaposlenih) verovatno cu uzeti na taj nacin jos neki. Naravno da je bolje da se kupi sad dok je dzabe. Necu odmah jer ne zelim da ispadne da sam otvorio firmu samo da bi uzeo kredit vec da uradim barem 2-3 zavrsna racuna profitabilno. Znaci 2-3 godine.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901563#p901563:2rld7h1p je napisao(la):
leobutters » 24 Nov 2021 01:01 am[/url]":2rld7h1p]Ma pusite prazne price, sto bi neko ko zivi u SAD ulagao u nekretnine u Srbiji gde moze sutra da ispadne neko sr*** i da sve izgubis. Cak i ako te mrzi da se iscimas i udubljujes, kupis blue chip i miran si.

Ne znam zaista da li je epsko neznanje, losa namera ili samo klasicno trolovanje.

Ja nisam rekao da ne kupujem u USA. Samo kazem da je iz perspektive sigurnosti, pouzdanosti i isplativosti investicije Beograd dosta bolji za investiranje od zapadne obale USA. Kazem ti iskreno iz mog iskustva. U US mozes vrlo lako da ostanes bez nekretnine jer nije pouzdano trziste vlasnistva kao u Srbiji i postoji mnogo drugih problema.

Evo ti moja nedavna investicija u US.
Da ne bude rekla kazala, trolovanje, pranje para i slicne nebuloze koje se plasiraju medju "obicnim" ljudima u Srbiji - https://www.redfin.com/HI/Honolulu/1631 ... /113646151
Kao i u Srbiji katastar je javan i uz malo pretrage mozes da nadjes vlasnika.
Kupio sam ga za 919k a sad je 50k preko 1M. (procena malo uvek kasni). U toj istoj zgradi ima jos nasih koji isto imaju stanove u BNV.
A pranje novca i slicne gluposti su samo u glavi naivnih ljudi u Beogradu. Bukvalno izgovor kako bi se opravdala svopstvena nesposobnost nista drugo. Cim cujete nekoga da kaze "ma to je sve pranje para" znajte koliko ima sati. Naravno da nije sve legalno ali od pranja novca je najverovatnije 0.1% i manje. Kriminalci su marginalni ljudi, klosari a i socijala. Velji Nevolji nasli 60k eura u kesu :mrgreen: :mrgreen: a proveo 3 meseca u medijima.
Kad dodje vrednost stana na 1.3M prodajem ga i razliku u dzep pa stan u Srbiji :). (cifra koju Velja cuveni nevolja nije video u zivotu) :)
Inace da pojasnim ovima sto im masta u glavi radi da je sve to neko pranje para. Kada napravis 500k USD razliku u vrednosti u USA a imas stan duze od 2 godine ne placas porez na dobit. 0$ porez.

Opet kazem radije bi kupio nekretninu u Beogradu nego u US ali posto ne daju da kupujem "na leverage" tj na kredit moram u US pa onda izvucem % i investiram u Srbiji. Naravno dijaspora uglavnom mora da kupuje za kes i ja sve do sada sam kupovao samo za kes jer nema mogucnosti za kreditiranje. Krediti za dijasporu su sarena laza jer NBS mora da odobri i ceka se 60 dana a na kraju ispadne 7% i prolazi samo u jako malom broju slucajeva. Otuda toliki % kupovina za kes a najvise zbog dijaspore. Treba imati na umu da je podjednak broj ljudi izvan zemlje kao onih u drzavi sto je zapravo ogroman %.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901555#p901555:6o6i9hyj je napisao(la):
vradovic » Sre Nov 24, 2021 12:34 am[/url]":6o6i9hyj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901537#p901537:6o6i9hyj je napisao(la):
MrGood2016 » 23 Nov 2021 11:40 pm[/url]":6o6i9hyj]Zanimljivo je sto ti propustas da kupis X stanova dok "stedis" tj cekas da skupis da kupis stan za gotovinu. Zasto sada kada su cene nekretnina bagatela, novac iz kredita jeftin, ti gubis vreme i gledas kako cene rastu do 15k?
Zato sto dijaspora nema opciju da kupuje na kredit i otuda toliko kupovina za kes.

Re: Cene nekretnina

Postod vradovic » Pet Nov 19, 2021 9:33 am

Insane_BG » 19 Nov 2021 09:00 am napisao:
Pitanje u vezi kredita za dijasporu, da li neko zna koje banke daju kredite za rezidente koji imaju primanja u insotranstvu? Mislim da se po forumu provlacilo da jedna banka daje takve kredite...


API banka

Mislim da i sberbanka isto tako
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Cene nekretnina

Postod vradovic » Pon Jan 25, 2021 6:12 pm

Jedina banka koja daje kredite za nerezidente i za strance je Komercijalna banka i to samo ove ekspoziture po centru grada.
Kredit je na 15 godina u dinarima i kamata je 4.2%.

Inace ako nekome treba moze se uzeti i u izgradnji ako je Komercijalna banka na projektnom finansiranju.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nekome nešto još uvek nije jasno?
 
Ja sam podelio da neko jos pokusa. Meni nije uspelo. Pokusao sam sa Komercijalnom i tada su ih kupili i obusavili su a bio sam skoro dosao do kraja.
Ova druga banka isto sam pokusao i nisu mi odobrili kazu mora da se potpise papir da sam "rezident" a ja to nisam
hteo i tako je propalo (jer nisam rezident). Ne radim nikakva muljanja jednostavno.
Dao sam ako neko hoce jos da pokusa jos tada. Sberbanku mi je preporucio jedan nas iz Kalifornije pa sam podelio. Nisam nikada probao sa njima.
Zato sam napisao "u malom broju slucajeva" ce to verovatno proci.

Bilo bi lepo kada bi NBS objavio statistiku koliko je "nerezidenta" dobilo kredite u % u odnosu na "rezidente".

Sto da ne podelim ako imam neku info a nije na meni da odmah obeshrabrujem te ljude "ma to nece proci", pa sam zadrzao za sebe ali eto kad bas pitas sad je nadam se jasno.
 
https://novaekonomija.rs/vesti-iz-zemlj ... -i-stanovi

Evo i o tih 0.1%.
Kada čujete individue koje kažu da su ljudi koji govore o pranju novca ljubomorni zbog svog neuspeha
ili da ne postoji drugi način ulaganja novca u Srbiji od ulaganja u nekretnine,
znajte da je domet njihovog uspeha crvena dnevno i sendvič po izboru.
 
vradovic":1bs8bb5a je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901559#p901559 je napisao(la):
MrGood2016 » 24 Nov 2021 12:41 am[/url]":1bs8bb5a]Zbog cega je bolje kupiti jedan stan u jedinici vremena za kesh, od kupovine x stanova po ovim bagatela cenama nekretnina i jeftinim kreditima?
Nije bolje ali ne bavim se muljanjem tipa prijavljivanja na foru da bi kupio stan.
Otvorio sam firmu kojom cu stvarno da se bavim :) pa kada se malo razvije biznis u Srbiji (preko 20-30 zaposlenih) verovatno cu uzeti na taj nacin jos neki. Naravno da je bolje da se kupi sad dok je dzabe. Necu odmah jer ne zelim da ispadne da sam otvorio firmu samo da bi uzeo kredit vec da uradim barem 2-3 zavrsna racuna profitabilno. Znaci 2-3 godine.

Dakle odabrao si da propustis kupovinu X stanova po bagatela cenama sada, nego tek za 2-3 godine kada poskupe na recimo pola puta do 15k jer se plasis da ce neko pomisliti da si otvorio firmu samo da bi uzeo kredit.

Zbog cega tacno te plasi plasi sta ce ko da misli o tebi, ako ne krsis ni jedan zakon niti moralno nacelo?

Na koji nacin je moguce banci i/ili drzavi naneti stetu takvim uzimanjem stambenog kredita po ovim bagatelnim cenama nekretnina koje rasti do daleko vecih cena?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901577#p901577:v1rp7jkt je napisao(la):
MrGood2016 » 24 Nov 2021 04:30 am[/url]":v1rp7jkt]
vradovic":v1rp7jkt je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901559#p901559 je napisao(la):
MrGood2016 » 24 Nov 2021 12:41 am[/url]":v1rp7jkt]Zbog cega je bolje kupiti jedan stan u jedinici vremena za kesh, od kupovine x stanova po ovim bagatela cenama nekretnina i jeftinim kreditima?
Nije bolje ali ne bavim se muljanjem tipa prijavljivanja na foru da bi kupio stan.
Otvorio sam firmu kojom cu stvarno da se bavim :) pa kada se malo razvije biznis u Srbiji (preko 20-30 zaposlenih) verovatno cu uzeti na taj nacin jos neki. Naravno da je bolje da se kupi sad dok je dzabe. Necu odmah jer ne zelim da ispadne da sam otvorio firmu samo da bi uzeo kredit vec da uradim barem 2-3 zavrsna racuna profitabilno. Znaci 2-3 godine.

Dakle odabrao si da propustis kupovinu X stanova po bagatela cenama sada, nego tek za 2-3 godine kada poskupe na recimo pola puta do 15k jer se plasis da ce neko pomisliti da si otvorio firmu samo da bi uzeo kredit.

Zbog cega tacno te plasi plasi sta ce ko da misli o tebi, ako ne krsis ni jedan zakon niti moralno nacelo?

Na koji nacin je moguce banci i/ili drzavi naneti stetu takvim uzimanjem stambenog kredita po ovim bagatelnim cenama nekretnina koje rasti do daleko vecih cena?

Kada uzimas vece kredite a da si ujedno i osnivač privrednog drustva procedura za uzimanje stambenog kredita je drugacija nego kada radis na primer u Telenoru. Nemam razloga da se plasim samo ne zelim da se prijavljujem negde zbog kredita. Prosto.

Ne brini uletecu za keš :) i znaceš.

A ovog sto deli Djilasove narucene tekstove ne bi zaista da komentarisem. Takvi naruceni tekstovi zapravo cine stetu narodu koji ne moze da prepozna spinovanje od realnosti.
 
Siguran sam da nemas razloga da se plasis, tim pre me i cude neke tvoje poslovne odluke.

Dakle ti si resio da gledas kako ti novac izmice ispred nosa, da se ne bi prijavljivao negde. Kakvo prijavljivanje i gde zelis da izbegnes i to toliko jako da umesto X stanovo po bagatela cenama ti stedis za jedan po jedan?

Sto se uzimanja kredita tice, i osnivaci privrednih subjekata mogu uzimati kao fizicka lica, dovoljno je da budu na ugovoru o radu u bilo kom privrednom subjektu svom ili tudjem. Ti dakle ne zelis da bude na ugovoru o radu u tim biznisima koje pokreces, dok ne budu par godina profitabilni?
 
Đilasovi tekstovi:) Što bi naš narod rekao: "Isterali smo mečku iz rupe."
Ovo je za svakog ko se dvoumio ko je ovaj lik.
I naravno stara dobra: "Radi protiv svog naroda." :)
 
Ma jok nego moj tekst. Sta god ja da napisem 90% njih ce pricati da je rast cena prouzrokovan pranjem novca. Gluposti. Ti tekstovi su stetni i pre svega da je pravde u zemlji trebali bi da odgovaraju da pokazu odakle i gde i ko i kako pere novac. Ako imaju saznanja treba da otkriju do kaja konkretno. Pricaju nesto napamet da bi sirili negativu medju stanovnistvom. Negativnost vodi ka glasanju za opozicione partije. Klasicna navlakusa od teksta. Gluposti i zbog toga i ne mogu svi da shvate realnost vec zive u paralelnim stvarnostima misleci da je to sve prevara umesto da rade na sebi.
 
Ja se aplosutno slazem da treba da se za nebuloze odgovara, recimo mnogo me nervira sto se Djilas optuzuje svakodnevno kako je proneverio i ukrao 600mil eur nasih para, ali nikako da ga uhapse ili makar da pohapse ove sto sire te vesti ili policiju i tuzilastvo sto ne procesuiraju, sve u svemu jedna tuzna banana drzava, sto bi rekli idealno za investiranje, ako ne sada onda kada...
 
niki":3e6i6w8s je napisao(la):
Ja se aplosutno slazem da treba da se za nebuloze odgovara, recimo mnogo me nervira sto se Djilas optuzuje svakodnevno kako je proneverio i ukrao 600mil eur nasih para, ali nikako da ga uhapse ili makar da pohapse ove sto sire te vesti ili policiju i tuzilastvo sto ne procesuiraju, sve u svemu jedna tuzna banana drzava, sto bi rekli idealno za investiranje, ako ne sada onda kada...
E kad se pohapse i jedni i drugi a naravno dođu neki normalniji (ako takvih i imamo) tada će da bude i normalna cijena kvadrata ili plata da se uskladi, sa cijenama sve jedno. Do tada zvalavi pljuje žute, a hapse kad neko ima dug za struju pd 50e i oduzimaju imovinu.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Врадовић а шта за тебе значи радити на себи? Ево има професора, доктора наука који цео живот раде на себи, међутим ни у сну неће зарадити цифре о којима ти причаш. Јел то значи да ти људи не раде на себи? Постоје безброј духовника који раде на себи па никада неће достићи цифре о којима ти причаш. Видим да оптужујеш људе да не раде на себи и да се жале само зато што су неспособни. Ајде испричај нам ти како си ти то способан, како си зарадио свој први динар а да није било регуларно запослење? Јављаш се на овај форум само да би пишао по људима који не припадају том универзуму у којем ти живиш. Апсолутно си недобронамеран и поприлично искомплексиран чим си спреман да, поред својих милиона, долазиш овде на форум и истовараш говна по људима за које мислиш да мање вреде и да им је у будућности место у шаторима по центру Београда.
 
Najkavalitetniji rad na sebi je ucenje Nemackog :D pa ako spadas u grupu zanimanja koja moze da dobije Blau kartu da zapalis na par godina u Dojcland, pa posle par godina pokusas da nadjes posao u Swici. E tamo ako uspes, uspeo si... Onda su ti problemi u zivotu da l uloziti u kripto ili u stanove i u kom omjeru :mrgreen: Da bi tako uspeo u Srbiji, treba da budes super heroj, 1% populacije po snalazlivosti, inteligenciji i tvrdoglavosti...

Evo, za one koji su jos u godinama za ucenje jezika i bezanje odavde:
https://pristina.diplo.de/xk-sr/service ... eu/1769498
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901579#p901579:3otiru9h je napisao(la):
MrGood2016 » Sre Nov 24, 2021 5:49 am[/url]":3otiru9h]
Sto se uzimanja kredita tice, i osnivaci privrednih subjekata mogu uzimati kao fizicka lica, dovoljno je da budu na ugovoru o radu u bilo kom privrednom subjektu svom ili tudjem. Ti dakle ne zelis da bude na ugovoru o radu u tim biznisima koje pokreces, dok ne budu par godina profitabilni?

Ne mogu. Direktor jedne firme ima baš problem zbog toga, nema u kojoj banci nije pokušao, a prijavljen je u svojoj firmi i prima platu. Na kraju će uzeti kredit na firmu i kupiti "za keš". Tj sada je neka banka ne sećam se koja rekla da možda može da prodje ali su sada cene stanova skočile pa ni on ne zna šta da radi i kako je bolje.
 
E može. Verovatno nije pokušao u svim bankama.
Direktor jedne druge firme je digao stambeni kredit.
 
Kažem iz neke banke su ga sada zvali i kao može, pre 3 godine nije moglo nigde čak je i vezu tražio. A ti napiši u kojoj banci je tvoj direktor podigao stambeni na njegovo ime pa da mu kažem da pogleda i tamo uslove :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901597#p901597:1pgczcaw je napisao(la):
Milka1 » Sre Nov 24, 2021 9:40 am[/url]":1pgczcaw]
niki":1pgczcaw je napisao(la):
Ja se aplosutno slazem da treba da se za nebuloze odgovara, recimo mnogo me nervira sto se Djilas optuzuje svakodnevno kako je proneverio i ukrao 600mil eur nasih para, ali nikako da ga uhapse ili makar da pohapse ove sto sire te vesti ili policiju i tuzilastvo sto ne procesuiraju, sve u svemu jedna tuzna banana drzava, sto bi rekli idealno za investiranje, ako ne sada onda kada...
E kad se pohapse i jedni i drugi a naravno dođu neki normalniji (ako takvih i imamo) tada će da bude i normalna cijena kvadrata ili plata da se uskladi, sa cijenama sve jedno. Do tada zvalavi pljuje žute, a hapse kad neko ima dug za struju pd 50e i oduzimaju imovinu.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
E kad ode taj zvalavi ima cene u celom svetu da padnu. Covek je kriv za sve. Imam osecaj da sa tim narativom nikad neces ziveti bolje, jer to primitivno razmisljanje nije put uspeha.
 
Vrh