Šta je novo?

BIG Residences - [ Stambeni kompleks]

uuu, bravo honey! već vidim gde će me klinci vući :D

..samo ako uspem da se dovezem do tamo ne gledajući gde idem, jer od pogleda na žirafu može da se rikne. :x
 
Izvor: Beobuild.rs

Otvoren novi tržni centar na Karaburmi

Samo godinu i po dana nakon početka gradnje, večeras je otvoren novi tržni centar u Višnjičkoj ulici – BIG Fashion Karaburma. Projekat koji je inicijalno započeo drugi investitor, ove godine kupila je kompanija BIG CEE u finalnim fazama gradnje, čime je samo najavljen njihov ulazak na beogradsko tržište. Gradnja objekta počela je krajem 2015. godine, a svojim dimenzijama predstavlja jedan od većih tržnih centara u gradu, sa 61.000 kvadrata bruto površine, odnosno 32.335 kvadrata prodajnog prostora raspoređenog na tri nivoa. Sa preko 100 lokala, prostranim restoranskim delom i kompleksom 8 bioskopskih sala, po ukupnoj površini ovo će biti treći najveći ovakav centar u Beogradu.

Celu vest kao i veliku foto reportazu otvorenog trznog centra mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/otvoren-novi-tr%C5%B ... p2702.html
170420-BIG%20Fashion%20Karaburma-09.jpg

170420-BIG%20Fashion%20Karaburma-12.jpg

170420-BIG%20Fashion%20Karaburma-17.jpg

170420-BIG%20Fashion%20Karaburma-20.jpg

170420-BIG%20Fashion%20Karaburma-24.jpg

170420-BIG%20Fashion%20Karaburma-31.jpg

170420-BIG%20Fashion%20Karaburma-38.jpg

Celu vest kao i veliku foto reportazu otvorenog trznog centra mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/otvoren-novi-tr%C5%B ... p2702.html
 
Apsolutni kolaps Despota Stefana/Visnjicka (koja nikad nije zapusena), Bogoslovija, Patrisa Lumumbe... Ljudi se vracaju s posla, nema smisla. Ovo je trebalo za vikend. :bash:
 
Uocio sam malu omasku u tekstu, naime kaze se: "Belgrade Plaza će imati i Dexy Co centar na 1.200 m2, prodavnice sportske opreme Sport Vision, Planeta Sport i Converse, kao i niz prodavnica iz sektora nakita......."

I dalje u upotrebi imamo stari naziv trznog centra :D

Daluje jako lepo odradjeno unutra doduse ne znam koliko su ovi hodnici uzivo klaustrofobicni, ali moram da primetim da dosta podseca na delta city, kruzni atrijum sa staklenim krovom, duzi a uzi hodnici,...
 
Hvala Bojane ispravljeno :)
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=u0INpwF-lYA[/youtube]
 
1. Predlažem da se tema sutra prebaci u završene

2. Bio sam u centru, velik je, ali mislim da nije veličine kao Ušće i Delta. Negde oko 20% radnji još uvek nisu iznajmljene i pokrivene su reklamnim tapetama. Gužva u centru i na ulici je bila nepodnošljiva. Za mene je centar dosadan jer ima 101 radnju krpica, jednu nepoznatu radnjuh mobilnih telefona i očajnu radnju kompjuterskih delova+deo sa hranom. Lepo je što postoji terasa i što je parking nivelisan zbog terena ka brdu. Ovo je verovatno prvi TC koji ima ulaze na više nivoa zbog pomenutog brda.

Da se nadovežem dobro je da je Karaburma dobila ponovo bioskop i poštenu knjižaru. Pogled je nažalost ništa specijalno, i gleda u kutije sa druge strane Višnjičke.

Nadam se da otvaranje TC-a neće drastično uticati na saobraćaj u Višnjičkoj jer je ovo danas bilo užasno, a osim ponekog deljenja besplatne kafe i po neke čašice sokića/vina ne videh neke preterane akcije. (Gde je besplatan kupus kada ti treba?)
 
Ovo je bila situacija u 5 do 5, ovaj ludjak mi uleteo u kadar :D Nije bila preterana gužva, osim ovih ljudi što čekaju u redu, možda se još 50 motalo okolo.

tmm3Etk.jpg



Bio sam u kući pored do nekih 7, pola 8 i kada sam izašao, nije mi bilo jasno šta se dešava :mrgreen: Uz pivo i muziku sam zaboravio na otvaranje i tom dole mračnom ulicom, gde uveče nema žive žive i uvek čekam da me na'vataju neki kerovi il' nešto, odjednom pešači stotine ljudi. Ne znam što su toliko navalili, ja nigde nisam video da imaju neki popusti i nešto, a i postovi ovde to potvrdjuju, al' ipak je nekako ceo kraj živnuo i izgleda civilizovanije, čak je i meni prijalo koji mrzim gužvu.
 
Višnjička ulica jeste bila pusta kada su u pitanju pešački tokovi ali što se tiče vozila, gužve u njoj su svakodnevica, naročito nakon otvaranja Mirijevskog bulevara. U jutarnjem špicu obavezne su kolone ka gradu od ukrštanja sa ulicom Vuka Vrčevića do BIG-a a popodnevnom od Pančevačkog mosta do Mije Kovačevića i ispred BIG-a jer se naređaju šleperi sa građevinskim materijalom u jednoj traci. Ovog drugog više neće biti ali ostaje da vidimo kako će uticati novopostavljeni semafor ali i koliko će se povećati intenzitet tokova nakon otvaranja centra.
Danas je prema Google Traffic-u gužva bila do Botaničke bašte/Novog groblja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447478#p447478:bsv9rews je napisao(la):
vucko » Thu Apr 20, 2017 10:46 pm[/url]":bsv9rews]
. Ovo je verovatno prvi TC koji ima ulaze na više nivoa zbog pomenutog brda.

I TC Stadion ima ulaze na vise nivoa.
Ici cu za par dana da vidim kako je ispalo. Je l su ovi neotvoreni lokali jos uvek neiznajmljeni ili samo nisu stigli da se otvore?
 
loyola":g49f3ri7 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447478#p447478 je napisao(la):
vucko » Thu Apr 20, 2017 10:46 pm[/url]":g49f3ri7]
. Ovo je verovatno prvi TC koji ima ulaze na više nivoa zbog pomenutog brda.

I TC Stadion ima ulaze na vise nivoa.
Ici cu za par dana da vidim kako je ispalo. Je l su ovi neotvoreni lokali jos uvek neiznajmljeni ili samo nisu stigli da se otvore?

Nisu stigli da se otvore, koliko sam video. Znam da se Terranova otvara tek u junu.
 
Malopre sam ponovo bio do TC-a, da vidim ostale delove, gužve ima, ali ima i par problema.
Ono što me je najviše začudilo jeste da je na 2 mesta naprslo staklo od ograde (doduše jedno je puklo na pokretnim stepenicama, tako da stepenice nisu u funkciji)
Na podu ispred Buzz radnje otpala je jedna podna pločica, dok je ispred Bershka radnje otpao neki zaštitni poklopac od instalacija.
Nadam se da će brzo popraviti ove "dečije bolesti".
Ali me brinu stakla na ogradi koja su popucala, ne znam kako je to razbijeno, a nikada tako nešto nisam video npr. u Ušću. Što mi govori da nisu baš kvalitetna stakla, a to znači da je bezbednost ugrožena, može to staklo nekom da padne na glavu.
 
Me znam iznutra mi deluje prijatnije od usca, ali one podne plocice nisu ni za toalet na Zelenjaku.

Inace postoji jos saob. znak za Plaza parking
 
Prijavio im preko FB-a ove probleme i danas popravljeno staklo i pločice.
Slažem se da pločice nisu nešto, samo nisam primetio koji još eskalator nije u funkciji osim onog kod ulaza bliže Diljskoj ulici.
 
tragac":2wjjpt4n je napisao(la):
Srednji eskalator koji sa srednjeg nivoa spušta na donji.
Kada sam ja bio, čini mi se da je radio.

Sent from my TF300T using Tapatalk
 
Nije radio jedan nocas, guzve je previše bilo za moj ukus, bioskop komforan ali više manje isti kao u ušću, ok tržni ali meni je daleko pa dok se ne otvore ovi u rakovici i vidikovcu, ušće i delta bliži i bolji.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Mogli su malo više da se potrude oko noćnog osvetljenja fasade. Čini mi se kao da je nekako nabacano svetlo I da dobro ne osvetljava deo ispred samog objekta.. :? I okolina da se malo sredi + klupe da se postave + vise cveća... Naravno na par mesta stoji znak Plaza parking.. cirkus... :shock:
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
N_L":1r03bbr3 je napisao(la):
Nije radio jedan nocas, guzve je previše bilo za moj ukus, bioskop komforan ali više manje isti kao u ušću, ok tržni ali meni je daleko pa dok se ne otvore ovi u rakovici i vidikovcu, ušće i delta bliži i bolji.

Sent from my D6503 using Tapatalk

Verovatno su ih u toku jutra popravili.
Iskreno meni je jedini + Cineplexx i Food Court, to je baš falilo na Karaburmi, ostale radnje me ne zanimaju, (mada bi mogli da ubace neku radnju sa računarima) sada ne moram više da se cimam do Ušća da bih pogledao neki dobar film.
 
Pa da, to je za taj kraj najveći plus (i radna mjesta). Mislim da sam vidio computerland ali bilo je toliko guzve da sam napravio jedan krug i izašao na vazduh pa sam dosta toga i preskočio i projurio

Edit: sad vidim da computerland uglanom ima video igre, konzole i neke dodatke za računare, čudi me da nema neka prodavnica tehnike, pogotovo npr Samsung, mozda prebace jednu od 5 koliko ih imaju u ušću :D
E i jedan lift nije radio kada sam ja došao.
Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Computerland je smešan. Najveći plus mi je radnja sa jeftinom obućom CCC. Na foru Deichmanna ali malo skuplje i naizgled mnogo kvalitetnije. Takođe i Doncafe. Minus: food court je ipak malo manjeg kapaciteta. Nedostatak tehničke robe, gift programa (vrv posledica te "fashion" koncepcije, mada i Delta manjka sa tim sadržajima), i čini mi se da nisam video nijednu poštu/banku.

Ponovo osvrt na taj "fashion" koncept, bez tehničkih radnji, radnji za majstorije, pokućstvo itd, ne znam kako će uspeti da popune objekat na Vidikovcu koji je više nego duplo veći od ovog na Karaburmi.
 
Pa moraju neke radnje da budu u tc karaburma eks merkur
 
Evo jedne saclica mesta :D

03114462c314ca467228ebe0b6c09dad.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh