Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

Ako gledamo ovu sliku gore mogao bi i ovde da se otvori prolaz:

file-php-1080-930.png


To su već tri izlaza sa Ade na čukaričkoj strani
 
Meni ne bi smetalo ni kroz šumu, ali nešto mi bode oči kompleks policije, pa bih pre od njih "štrpnuo" malo.

Inače, baš kod ovih novih predloga saobraćajnica kreće gužva za izlaz sa Ade svako popodne.
 
Da li može kod astroduletovog rešenje možda podvožnjak ili nadvožnjak za uključenje ka Sajmu ovako nekako?
 

Prilozi

  • file-php-1080-930.jpg
    file-php-1080-930.jpg
    375,2 KB · Pregleda: 4.179
Mogli bi da puste pasarelu, izgleda da je ostalo samo da urade liftove.
 
Završetak velelepnog nadvožnjaka koji premošćava Radničku i Paštrovićevu ulici pomeran je dosad čak tri puta

VELELEPNI !!!

Ima cela gradska vlast da se sjati kada bude otvaranje.

Ma šta gradska, ima i ministri i premijer i predsednik da obiđu ovu velelepnost :bash:
 
"Velelepni" hahhah. Šta se sve krsti mega pridevima u Srbiji...pa mora da ga nahvale zbog tih kao milion evra koliko je kostao prevoz iz Luxemburga i montaža. Zar nema Ikea neke jeftinije na sklapanje...
 
Juče sam po onom kijametu parkirao bicikl tačno pored pasarele i TC-a. Sva voda sa pasarele se sliva na parking za bicikle, bolje je da su stavili u garaži mesta za bicikle, ovako je užasno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849344#p849344:1nuygb3u je napisao(la):
vucko » Čet Maj 13, 2021 2:10 pm[/url]":1nuygb3u]Juče sam po onom kijametu parkirao bicikl tačno pored pasarele i TC-a. Sva voda sa pasarele se sliva na parking za bicikle, bolje je da su stavili u garaži mesta za bicikle, ovako je užasno.

Voda se sliva....dobar znak. Hidroizolacija pasarele je znači ok. :kk:
 
Izvor: Beobuild.rs

Pasarela kod Ade spremna za letnju sezonu
pasarela-ada-mall-14-maj-2021-26bm.jpg

Izgradnja pasarele u Radničkoj ulici privodi se kraju, a njeno otvaranje očekuje se za nekih mesec dana. Iako je rok za izvođenje ovih radova značajno produžen, konstrukcija je završena, ugrađeni su liftovi u sva jezgra i ostaje samo da se nanese hidroizolacioni i antiklizni premaz na pešačke površine. U pripremi je i test opterećenja koji će prethoditi nanošenju izolacije a u okviru koga će biti izvršena sva ispitivanja na konstrukciji pre otvaranja za upotrebu.

Pasarela će premostiti jedan od najopterećenijih pešackih prelaza, na ukrštanju Paštrovićeve i Radničke ulice kod Ade Ciganlije, a denivelacija bi trebala da značajno unapredi bezbednost pešaka i protok saobraćaja. Pešačko biciklistička konstrukcija ima dva kraka ukupne dužine skoro 104 metara.

Krak koji će premostiti Paštrovićevu ulicu imaće 48.3 metara, dok će konstrukcija iznad Radničke ulice imati ukupno 55.5 metara. Pasarela će imati tri pristupa, sa po jednim liftom za javnu upotrebu u okviru svakog komunikacijskog jezgra. Pešačke staze na konstrukciji imaće i podno grejanje, čime će biti unapređena bezbednost i korišćenje pasarele tokom zime.

Veliku foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku https://beobuild.rs/pasarela-kod-ade-sp ... p2998.html
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nq3uAfzBeys[/youtube]
pasarela-ada-mall-14-maj-2021-03.jpg

pasarela-ada-mall-14-maj-2021-17.jpg

Veliku foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku https://beobuild.rs/pasarela-kod-ade-sp ... p2998.html
 
U čemu je fora sa ispucalim betonom na pasareli? Sad još neka neko kaže da tako treba... :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849932#p849932:2w550iob je napisao(la):
gizmo » 14 Мај 2021 11:40 pm[/url]":2w550iob]Par fotki iz "mog" ugla :)
Па где си ти @Гизмо човече, нама те милион година на форуму :wink:
 
Ne razumem šta se dešava sa vezom sa tržnim centrom, više je niko ne pominje???
 
Zasto su morali da prave pasarelu i preko ove manje ulice? Ovako su dobili jako dugacak i visok most koji nije ni malo privlacan za prelazak,
 
To je Paštrovićeva ulica, nisam siguran da li će tu ukinuti pešački prelaz ili ne. Svakako je plan da se ukine pešački preko Bulevara.
 
Meni vrlo bode oči estetsko neslaganje sa samim tržnim centrom. On je ceo u (za)oblinama a pasarela totalno kruta, prava i ćoškasta. Bar da su je vizuelno zaoblili onim dekorativnim "letvicama" sa spoljne strane, nego ni to.

Inače, ne znam da li se danas tamo nešto dešavalo ili je samo standardni pohod vikendom na TC i Adu, ali sve do nekih 1-2 popodne gužva je bila straobalna, kolone su bile do pijace u Požeškoj u pravcu ka Adi! Kao u stara, loša vremena u jutarnjem špicu dok nije bilo mosta na Adi i dok se gradio ovaj centar.
 
Ova skleparela ne prestaje da me oduševljava
Skleparela.jpg

Koliko petljavina, ćorsokaka, zavlačenja, obilaženja...
 
Nadam se da će stepenice moći da se prebace na drugu stranu pored lifta nakon izgradnje nove rampe ka Kirovljevoj.

pdrrampaadapasarela.jpg
 
Negde kod lifta počinje nova planirana rampa 2 ka Banovom brdu verovatno da tu nema prosrora za stepenište.
Znači strpljenje do 2025.
 
Joj idiotoluka od stepenica. Umesto da stepenice počinju kod podzemnog prolaza koji izlazi na pešački, oni su ih turili na stranu do koje se jedva prilazi.

Mogli bi da stave makar neke montažne stepenice, ovo je baš bezveze.
 
Vrh